Aleksandra Mirosław poprawiła po raz kolejny własny rekord świata w pierwszej rundzie zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich, rozgrywanych w Rzymie. To nie jedyne dobre wiadomości ze stolicy Włoch.

Dwukrotna Mistrzyni Świata uzyskała czas 6,24s, który jest nowym rekordem świata i oczywiście zapewnił jej zwycięstwo w eliminacjach. Dobrze poradziły sobie także pozostałe Polki. Aleksandra Kałucka zajęła 3 miejsce z wynikiem 6,77s, a jej siostra Natalia czwarte (6,92s). 11 lokatę zajęła Patrycja Chudziak, ale nie wystąpi w finałach.

Znakomite wiadomości mamy także z rywalizacji panów. Marcin Dzieński był piąty z czasem 5,37s, który jest nowym rekordem Polski! Oskar Szalecki zajął 15 miejsce – 5,75s. Obaj panowie powalczą o przepustkę olimpijską. 23 lokatę zajął Hubert Przytuła.

Finały zaplanowano na godzinę 20:00. Tylko zwycięzcy awansują na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Zawody w Rzymie nie są ostatnią okazją do zdobycia kwalifikacji. W 2024 roku pozostanie do wywalczenia po 5 przepustek zarówno wśród pań, jak i panów.