Dziś już przedostatni dzień Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Startów z udziałem Biało-Czerwonych nie będzie brakowało. Najciekawiej zapowiadają się oczywiście finały siatkarzy i Julii Szeremety, ale to nie wszystko. O medale powalczą Maria Andrejczyk i zapaśnicy.

Relacja na żywo:

00:45 – Z opóźnieniem, ale publikujemy złotych medalistów. Do zobaczenia w ostatniej relacji, tuż przed godziną 8:00!

Mistrzowie Olimpijscy – 10 sierpnia:

• Lekkoatletyka, maraton mężczyzn – Tamirat Tola (Etiopia)
  • Golf, turniej kobiet – Lydia Ko (Nowa Zelandia)
  • Podnoszenie ciężarów, -102kg mężczyzn – Huanhua Liu (Chiny)
  • Wspinaczka sportowa, kombinacja kobiet – Janja Garnbret (Słowenia)
  • Kajakarstwo, K1 500m kobiet – Lisa Carrington (Nowa Zelandia)
  • Siatkówka, turniej mężczyzn – Francja
  • Kajakarstwo, K1 1000m mężczyzn – Josef Dostal (Czechy)
  • Kajakarstwo, C1 200m kobiet – Katie Vincent (Kanada)
  • Gimnastyka artystyczna, wielobój drużynowo – Chiny
  • Skoki do wody, wieża 10m mężczyzn – Yuan Cao (Chiny)
  • Piłka ręczna, turniej kobiet – Norwegia
  • Tenis stołowy, turniej drużynowy kobiet – Chiny
  • Piłka wodna, turniej drużynowy kobiet – Hiszpania
  • Podnoszenie ciężarów, -81kg kobiet – Solfrid Eila Amena Koanda (Norwegia)
  • Piłka nożna, turniej kobiet – USA
  • Kolarstwo torowe, madison mężczyzn – Leitao/Oliveira (Portugalia)
  • Lekkoatletyka, skok wzwyż mężczyzn – Hamish Kerr (Nowa Zelandia)
  • Pięciobój nowoczesny, mężczyźni – Ahmed Elgendy (Egipt)
  • Lekkoatletyka, 800m mężczyzn – Emmanuel Wanyonyi (Kenia)
  • Zapasy, styl wolny mężczyzn -74kg – Razambek Salambekovitch Jamalov (Uzbekistan)
  • Zapasy, styl wolny mężczyzn -125kg – Geno Petriashvili (Gruzja)
  • Zapasy, kobiety -62kg – Sakura Motoki (Japonia)
  • Pływanie artystyczne, duety – Wang/Wang (Chiny)
  • Lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet – Haruka Kitaguchi (Japonia)
  • Lekkoatletyka, 100m ppł kobiet – Masai Russell (USA)
  • Lekkoatletyka, 5000m mężczyzn – Jakob Ingebrigtsen (Norwegia)
  • Lekkoatletyka, 1500m kobiet – Faith Kipyegon (Kenia)
  • Podnoszenie ciężarów, +102kg mężczyzn – Lasha Talakhadze (Gruzja)
  • Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m mężczyzn – USA
  • Lekkoatletyka, sztafeta 4x400m kobiet – USA
  • Breaking, mężczyźni – Phil Wizard (Kanada)
  • Taekwondo, +80kg mężczyzn – Arian Salimi (Iran)
  • Koszykówka, turniej mężczyzn – USA
  • Boks, -57kg kobiet – Yu Ting Lin (Tajpej)
  • Taekwondo, +67kg kobiet – Althea Laurin (Francja)
  • Boks, -57kg mężczyzn – Abdumalik Khalokov (Uzbekistan)
  • Siatkówka plażowa, turniej mężczyzn – Ahman/Hellvig (Szwecja)
  • Boks, -75kg kobiet – Li Qian (Chiny)
  • Boks, +92kg mężczyzn – Bakhodir Jalolov (Uzbekistan)

21:45 – Boks: Julia Szeremeta wicemistrzynią olimpijską w boksie w kategorii -57kg! Ogromny sukces 20-latki!

Fot: Materiały własne

21:41 – Boks: Druga runda również dla rywalki. Julia już w sytuacji praktycznie bez wyjścia.

21:37 – Boks: Julia Szeremeta rozpoczęła finałową walkę z zawodniczką Tajwanu – Lin. Po 1 rundzie Polka przegrywa u wszystkich sędziów.

20:39 – Lekkoatletyka: Ostatni rzut również słaby. Maria Andrejczyk kończy konkurs na 8 miejscu.

20:35 – Lekkoatletyka: Marii Andrejczyk została ostatnia próba. Nie wygląda to dobrze.

20:31 – Zapasy: Mimo ambitnej walki Robert Baran przegrał pojedynek o brąz 3:9. Nie będzie medalu w zapasach dla Polski.

20:25 – Zapasy: Robert Baran przegrywa niestety na półmetku walki o brąz 2:4.

20:21 – Lekkoatletyka: Klaudia Kazimierska z czasem 4:00.12 (rekord życiowy) zajęła 10 miejsce w finale na 1500 metrów!

20:10 – Lekkoatletyka: Uff, Maria Andrejczyk w wąskim finale. Polka plasuje się na 8 miejscu.

19:47 – Lekkoatletyka: Nasza oszczepniczka w 2 próbie oddała słabszy rzut. Na ten moment Polka jest czwarta.

19:37 – Lekkoatletyka: Maria Andrejczyk w pierwszej próbie rzutu oszczepem w finale uzyskała 62,44m.

19:28 – Pięciobój nowoczesny: Niestety Łukasz nie poradził sobie najlepiej w laser runie i ostatecznie kończy igrzyska na 15 pozycji.

19:00 – Pięciobój nowoczesny: Łukasz Gutkowski za pływanie otrzymał 300 punktów. Polak przed laser runem znajduje się na 13 miejscu (811 pkt).

18:44 – Zapasy: Nie mamy dobrych wiadomości. Reprezentant Azerbejdżanu – Magomedov przegrał walkę półfinałową. Zbigniew Baranowski stracił więc szansę na medal.

18:33 – Pięciobój nowoczesny: Łukaszowi Gutkowskiemu nie udało się wygrać walki, więc nie powiększył swojego dorobku punktowego. Polak pozostał na 11 lokacie.

18:06 – Pięciobój nowoczesny: Polak zajmuje obecnie 11 miejsce z dorobkiem 511 punktów. Za chwilę runda bonusowa szermierki.

17:55 – Pięciobój nowoczesny: Łukasz Gutkowski niestety zaliczył dwie zrzutki, przez co za jazdę konną otrzyma 286pkt.

17:51 – Kolarstwo torowe: Mateusz Rudyk w ćwierćfinale keirinu! Polak był 2 w wyścigu pierwszej rundy.

17:16 – Kolarstwo torowe: Już za chwilę rozpocznie się rywalizacja w keirinie. W ostatnim, piątym wyścigu pojedzie Mateusz Rudyk.

16:40 – Podnoszenie ciężarów: Niestety, Polka spaliła również drugą i trzecią (107 kg) próbę. Kończy więc występ na igrzyskach bez zaliczonego ciężaru w rwaniu.

16:36 – Podnoszenie ciężarów: Weronika Zielińska niestety pali pierwszą próbę.

16:32 – Podnoszenie ciężarów: Weronika Zielińska zacznie od ciężaru 106kg.

15:51 – Podnoszenie ciężarów: Już o 16:00 swój start na igrzyskach rozpocznie Weronika Zielińska. Przypominamy wywiad z naszą sztangistką:

Weronika Zielińska: Mam nadzieję, że wszystko zagra i uda się poprawić rekord życiowy [WYWIAD] – SBC (sbcportalsportowy.pl)

15:28 – Pięciobój nowoczesny: Anna Maliszewska bez finału. Polka bardzo dobrze poradziła sobie w drugiej części trasy i na metę wbiegła jako 8, ale w klasyfikacji łącznej zajęła 11 miejsce.  Natalia Dominiak natomiast zajęła 13 miejsce.

15:16 – Pięciobój nowoczesny: Polki już na trasie laser runu. Ania Maliszewska ruszyła jako 13, a Natalia Dominiak 15. Do finału awansuje najlepsza 9.

14:57 – Pięciobój nowoczesny: Natalia Dominiak na 8, a Anna Maliszewska na 10 pozycji w pływaniu.

14:25 – Siatkówka: Niestety, gospodarze okazali się za mocni i obronili tytuł. Polacy wicemistrzami olimpijskimi! Duży sukces!

Materiały własne

14:19 – Pięciobój nowoczesny: Polki bez wygranej walki w rundzie bonusowej szermierki.

14:15 – Siatkówka: Zacięta walka w trzecim secie. 17:17.

14:03 – Pięciobój nowoczesny: Anna Maliszewska zajmuje 11, a Natalia Dominiak 17 miejsce. Czas na rundę bonusową szermierki.

13:52 – Siatkówka: Niestety.. przegrywamy drugą partię 20:25. Nie mamy już marginesu błędu.

13:50 – Pięciobój nowoczesny: Anna Maliszewska strąciła ostatnią przeszkodę i kończy jazdę konną z dorobkiem 293 punktów.

13:42 – Kajakarstwo: Dorota Borowska zajęła 2 miejsce w finale B w konkurencji C1 200m. Polka zostanie sklasyfikowana na 10 miejscu.

13:40 – Pięciobój nowoczesny: Natalia Dominiak ma już za sobą jazdę konną w półfinale B. Niestety koń Polki odmówił posłuszeństwa przy jednej z przeszkód, przez co Dominiak straciła na tej konkurencji 14 punktów (10 za nieposłuszeństwo i 4 za przekroczenie limitu czasu).

13:38 – Siatkówka: Lepiej drugą partię rozpoczęli Polacy, ale teraz prowadzi już Francja, 13:12.

13:23 – Siatkówka: Koniec pierwszego seta. Bardzo mocne ataki rywali plus za dużo niewymuszonych błędów Biało-Czerwonych. Francja 25:19 Polska.

13:17 – Siatkówka: Niestety jak na razie lepiej radzą sobie Francuzi. Przegrywamy 13:18.

13:01 – Zapasy: Niestety Zbigniew Baranowski przegrał swój pojedynek z Azerem Magomedovem 2:7 i musi liczyć na zwycięstwo rywala w półfinale.

13:00 – Siatkówka: Zaczynamy mecz o złoto!! Polska wychodzi na parkiet w następującym składzie: Kurek, Leon, Kochanowski, Janusz, Huber, Fornal, Zatorski.

12:54 – Zapasy: Zbigniew Baranowski prowadzi na półmetku walki ćwierćfinałowej 1:0.

12:46 – Kajakarstwo: Dominika Putto zajmuje 2 miejsce w finale C. Polka tym samym została sklasyfikowana na 18 miejscu w konkurencji K1 500m.

11:55 – Skoki do wody: Zakończył się półfinał skoków z wieży 10m. Niestety Roberta Łukaszewicza nie zobaczymy w finale. Polak zajął 14 miejsce z wynikiem 396.45 pkt. Do finału zabrakło 4,45 pkt. Mimo to był to dobry występ naszego zawodnika!

11:42 – Kajakarstwo: Dorota Borowska została na starcie podczas półfinału C1 200m, a na tym dystansie to kosztuje dużo. Polka zajęła 6 miejsce i nie powalczy o medal.

11:40 – Skoki do wody: Ostatni skok Roberta Łukaszewicza już za nami. Polak otrzymał za niego 56.10 pkt.

11:37 – Zapasy: Bardzo dobra druga połowa walki Baranowskiego. Biało-Czerwony pokonał Mołdawianina Radu Leftera 8:2 i zameldował się w ćwierćfinale!

11:33 – Zapasy: Trwa kolejna walka z udziałem Polaka. Zbigniew Baranowski w 1 rundzie kategorii -97kg po 1 rundzie remisuje 2:2.

11:20 – Skoki do wody: Robert Łukaszewicz po 4 skokach zajmował 9 miejsce, a za swoją kolejną próbę uzyskał bardzo dobrą notę – 72.00 pkt!

11:17 – Zapasy: Robert Baran powalczy o brązowy medal!! Nasz zapaśnik wygrał walkę 3:0!

11:12 – Zapasy: Po 1 rundzie w walce repasażowej Polak prowadzi 2:0!

11:09 – Zapasy: Na matę wychodzi Robert Baran, który powalczy w repasażu z Ukraińcem Khotsianivskym.

10:58 – Skoki do wody: Ósma lokata Roberta Łukaszewicza na półmetku półfinału!

10:53 – Kajakarstwo: Dominika Putto bardzo dobrze rozpoczęła wyścig, ale nie wytrzymała tempa. Polka dopłynęła na metę jako 5 i wystąpi jedynie w finale C.

10:47 – Kajakarstwo: Za chwilę wyścig półfinałowy w konkurencji K1 500m z udziałem Dominiki Putto.

10:41 – Skoki do wody: Brawo! 74,25 dla Polaka za trzeci skok!

10:39 – Skoki do wody: Robert Łukaszewicz (67.20 pkt za drugi skok) awansował na 12 lokatę!

10:19 – Skoki do wody: Nasz reprezentant zajmuje 15 lokatę po pierwszej serii skoków.

10:03 – Skoki do wody: Robert Łukaszewicz ma za sobą pierwszy, udany skok. Polak uzyskał za niego notę 67.50 pkt.

9:48 – Rozpoczynamy naszą relację live. Pierwsze polskie starty już za chwilę!