To była piękna polska środa na igrzyskach. Czy dziś nasi sportowcy będą kontynuować udane starty? Z niecierpliwością czekamy zwłaszcza na finał kajakowej czwórki.

Relacja na żywo:

23:50 – Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutro!

23:41 – Mistrzowie Olimpijscy – 8 sierpnia:

• Pływanie na otwartych wodach, 10km kobiet – Sharon van Rouwendaal (Holandia)
  • Żeglarstwo, klasa 470 – Vadlau/Maehr (Austria)
  • Żeglarstwo, klasa Nacra 17 – Tita/Banti  (Włochy)
  • Wspinaczka sportowa, wspinaczka na czas mężczyzn – Veddriq Leonardo (Indonezja)
  • Kajakarstwo, C2 500m mężczyzn – Liu/Ji (Chiny)
  • Kajakarstwo, K4 500m kobiet – Nowa Zelandia
  • Kajakarstwo, K4 500m mężczyzn – Niemcy
  • Skoki do wody, trampolina 3m mężczyzn – Siyi Xie (Chiny)
  • Podnoszenie ciężarów, -59kg kobiet – Shifang Luo (Chiny)
  • Żeglarstwo, Formuła Kite kobiet – Eleanor Aldridge (Wielka Brytania)
  • Zapasy, styl klasyczny -67kg mężczyzn – Saeid Esmaeili Leivesi (Iran)
  • Zapasy, styl klasyczny -87kg mężczyzn – Semen Sergeevich Novikov (Bułgaria)
  • Zapasy, -53kg kobiet – Akari Fujinami (Japonia)
  • Hokej na trawie, turniej mężczyzn – Holandia
  • Kolarstwo torowe, keirin kobiet – Ellesse Andrews (Nowa Zelandia)
  • Kolarstwo torowe, omnium mężczyzn – Benjamin Thomas (Francja)
  • Podnoszenie ciężarów, -73kg mężczyzn – Rizki Juniansyah (Indonezja)
  • Lekkoatletyka, skok w dal kobiet – Tara Davis-Woodhall (USA)
  • Lekkoatletyka, rzut oszczepem mężczyzn – Arshad Nadeem (Pakistan)
  • Lekkoatletyka, 200m mężczyzn – Letsile Tebogo (Botswana)
  • Taekwondo, -68kg mężczyzn – Ulugbek Rashitov (Uzbekistan)
  • Lekkoatletyka, 400m ppł kobiet – Sydney McLaughlin-Levrone (USA)
  • Taekwondo, -57kg kobiet – Yujin Kim (Korea Południowa)
  • Lekkoatletyka, 110m ppł mężczyzn – Grany Holloway (USA)
  • Boks, -51kg mężczyzn – Hasanboy Dusmatov (Uzbekistan)
  • Boks, -54kg kobiet – Yuan Chang (Chiny)

22:13 – Przed nami finały w boksie, które zakończą kolejny olimpijski dzień. Na koniec wrzucimy oczywiście listę złotych medalistów.

21:16 – Lekkoatletyka: Czas Adrianny Sułek-Schubert był 10 wynikiem wśród wieloboistek. Po pierwszym dniu siedmioboju nasza zawodniczka zajmuje wysokie, 8 miejsce.

20:57 – Lekkoatletyka: Ada wygrywa bieg z czasem 24,20s. Dobry występ Polki!

20:50 – Lekkoatletyka: Przed nami ostatni polski start w sesji lekkoatletycznej. Za kilka minut na 200m pobiegnie Adrianna Sułek-Schubert.

20:15 – Kolarstwo torowe: Mateusz Rudyk na 3 miejscu kończy swój ostatni wyścig w sprincie, a więc zostanie sklasyfikowany na 7 pozycji.

20:12 – Kolarstwo torowe: Alan Banaszek zdobył 5 punktów w wyścigu punktowym i omnium ukończył na 18 pozycji.

20:10 – Lekkoatletyka: Adrianna Sułek-Schubert nie poprawiła się już w kolejnych próbach i z wynikiem 13,94m zajęła 12 miejsce. Po 3 konkurencjach siedmioboju Polka jest 9.

20:02 – Lekkoatletyka: WOW! Weronika Lizakowska bije rekord Polski w półfinale biegu na 1500m – 3:57.31! Niestety, Polka zajęła 7, pierwsze nie dające awansu miejsce. Niesamowity był poziom tego biegu.

19:58 – Zapasy: Niestety, dziś nie będzie medalu dla Polski. Ukrainiec okazał się za mocny i pokonał Kułynycza 3:1.

19:50 – Zapasy: Arkadiusz Kułynycz prowadzi po pierwszej rundzie 1:0.

19:45 – Zapasy: Już za moment walka o brązowy medal pomiędzy Arkadiuszem Kułynyczem, a Ukraińcem Zhanem Beleniukiem!

19:43 – Lekkoatletyka: Ada Sułek-Schubert w pierwszej kolejce pchnięcia kulą ustanawia rekord sezonu – 13,94m!

19:41 – Lekkoatletyka: Znakomity bieg Klaudii Kazimierskiej! Polka zajęła 5 miejsce i awansowała do finału olimpijskiego! 4:00.21 – nowy rekord życiowy!

Fot: Materiały własne

19:36 – Lekkoatletyka: Przed nami półfinały na 1500m kobiet z Polkami: Klaudią Kazimierską i Weroniką Lizakowską, a pchnięcie kulą rozpoczynają wieloboistki, wśród nich Adrianna Sułek-Schubert,

19:04 – Kolarstwo torowe: Rudyk przegrał ćwierćfinał 0:2 i powalczy o miejsca 5-8.

18:55 – Kolarstwo torowe: Czas na drugi pojedynek Mateusza Rudyka ze zdecydowanie najlepszym sprinterem świata.

18:48 – Kolarstwo torowe: Zdecydowanie lepsza postawa Alana Banaszka w wyścigu eliminacyjnym. Polak zajął 9 miejsce.

18:12 – Kolarstwo torowe: Mateusz Rudyk przegrał pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy z Holendrem Lavreysenem.

18:07 – Kolarstwo torowe: Alanowi Banaszkowi nie udało się zdobyć punktów w wyścigu tempowym. W tej konkurencji Polak zajął 17 miejsce, natomiast w łącznej klasyfikacji jest 18.

17:24 – Pięciobój nowoczesny: Zakończyła się szermierka pań. Niestety nasze zawodniczki uplasowały się w drugiej połowie stawki. Anna Maliszewska z bilansem 16 zwycięstw i 19 porażek zajęła 19 miejsce, a Natalia Dominiak (14-21) była 32.

17:20 – Kolarstwo torowe: Alan Banaszek zajął w scratchu dopiero 19 miejsce.

16:58 – Żeglarstwo: Swoje starty w klasie Formuła Kite zakończyła już Julia Damasiewicz. Polka była 3 w półfinale. Więcej o jej występie przeczytacie TUTAJ.

16:55 – Kolarstwo torowe: Już za parę minut Alan Banaszek rozpocznie rywalizację omnium. Pierwszą konkurencją tego wieloboju będzie scratch.

15:50 – Pięciobój nowoczesny: Natalia Dominiak na półmetku szermierki zajmuje 23 miejsce z bilansem 8-9. Anna Maliszewska również ma na swoim koncie 8 zwycięstw i 9 porażek i jest aktualnie 26.

14:25 – Pięciobój nowoczesny: Dobry występ naszych pięcioboistów w rundzie rankingowej szermierki. Łukasz Gutkowski zajął 7, a Kamil Kasperczak 8 miejsce. Obaj Polacy mieli bilans walk 20-15. Za chwilę swoje pojedynki rozpoczną panie.

13:43 – Kajakarstwo: Polki dopływają na metę finału na czwartym miejscu.. Duże rozczarowanie.

13:39 – Kajakarstwo: Czwórki kajakarskie pań już na starcie. Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto, Adrianna Kąkol na torze 7.

13:31 – Kajakarstwo: Już o 13:40 czeka nas najważniejszy punkt dnia – finał czwórki kobiet!

12:53 – Zapasy: Niestety, po porażce Ukrainki Hrushyny w ćwierćfinale Anhelina Łysak nie ma już szans na repasaże i odpada z turnieju.

12:50 – Lekkoatletyka: Po 2 konkurencjach siedmioboju Adrianna Sułek-Schubert z dorobkiem 2018 punktów zajmuje 10 miejsce.

12:42 – Kajakarstwo: Katarzyna Szperkiewicz na 3 miejscu kończy ćwierćfinał konkurencji C1 200m. Polka bez awansu do półfinału.

12:32 – Lekkoatletyka: Trzeba docenić, że Borkowski pobiegł najszybciej w sezonie, ale rywale byli bardzo mocni. 2 i 3 zawodnik tego biegu uzyskał awans z małym q.

12:27 – Lekkoatletyka: Mateusz Borkowski ukończył bieg repasażowy na 6 lokacie. Bezpośredni awans do półfinału uzyskiwał tylko zwycięzca.

12:12 – Pięciobój nowoczesny: Po 9 walkach w szermierce Polacy z dodatnim bilansem. Łukasz Gutkowski 7-2, Kamil Kasperczak 6-3.

12:08 – Lekkoatletyka: Niestety, trzecia próba również nieudana. Ada kończy skok wzwyż bez rekordu sezonu.

12:04 – Lekkoatletyka: Ada Sułek-Schubert zaliczyła 1,77m, ale na wysokości 1,80m ma już dwie zrzutki.

11:59 – Zapasy: To się nie powinno wydarzyć. Anhelina Łysak prowadziła 13:5, ale przegrała walkę 13:16…

11:53 – Zapasy: Po pierwszej rundzie Polka prowadzi 9:5! Niewiele brakuje jej do zakończenia walki!

11:39 – Zapasy: Za kilka minut swoją pierwszą walkę w turnieju rozpocznie Anhelina Łysak. Polka w 1 rundzie kategorii -57kg zmierzy się z Ukrainką Aliną Hrushyną.

11:35 – Lekkoatletyka: Ostatecznie nasza sztafeta sprinterska kobiet została sklasyfikowana na 5 miejscu w biegu po dyskwalifikacji sztafety z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jak przyznały Polki w wywiadzie, zawodniczki z tego kraju przeszkodziły im przy zmianie.

11:30 – Lekkoatletyka: Adrianna Sułek-Schubert rozpoczyna skok wzwyż od zaliczenia wysokości 1,71m.

11:28 – Pięciobój nowoczesny: Świetny początek Łukasza Gutkowskiego w szermierce! Polak ma na razie bilans walk 5:0.

11:15 – Lekkoatletyka: Polska sztafeta 4x100m pań w składzie: Magdalena Niemczyk, Kristsina Tsimanouskaya, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda zajęła dopiero 6 miejsce w swoim biegu i nie awansuje do finału.

11:14 – Kajakarstwo: Niestety Katarzyna Szperkiewicz nie poszła w ślady swojej koleżanki z kadry. Kasia zajęła 4 miejsce w swoim wyścigu i jeszcze dziś popłynie w ćwierćfinale.

11:12 – Zapasy: Arkadiusz Kułynycz wygrywa walkę 3:1! Polak będzie walczył o brąz!

11:09 – Lekkoatletyka: Klaudia Kardasz poprawiła się w trzeciej próbie, ale 17,45m to zdecydowanie za mało by awansować do finału.

11:07 – Zapasy: Po pierwszej części walki Polak przegrywa z Kolumbijczykiem Jaramillo 0:1.

11:02 – Zapasy: Arkadiusz Kułynycz zaczyna walkę repasażową!

10:56 – Lekkoatletyka: Klaudia Kardasz w drugiej próbie eliminacji pchnięcia kulą uzyskała jedynie 17,08m.

10:32 – Kajakarstwo: Dorota Borowska pewnie wygrywa swój wyścig i melduje się w półfinale!

10:29 – Kajakarstwo: Czas na pierwszy start na wodzie. W eliminacjach C1 200m zaprezentują się Dorota Borowska i Katarzyna Szperkiewicz.

10:26 – Lekkoatletyka: Łącznie Ada plasuje się na 6 miejscu po pierwszej konkurencji. Świetny początek!

10:07 – Lekkoatletyka: Pierwszą konkurencję w siedmioboju ma już za sobą Adrianna Sułek-Schubert. Polka wygrała bieg na 100m ppł w czasie 13,32s!

9:27 – Zaczynamy! Pierwsze starty Polaków już chwilę po godzinie 10!