Witamy i zapraszamy na relację live z wtorkowych startów Biało-Czerwonych! Dziś liczymy na krążki w judo i szermierce. Czy nasze oczekiwania się spełnią? Na pewno warto śledzić poczynania polskich sportowców i im kibicować.

Relacja na żywo:

23:13 – Na koniec zachęcamy do zerknięcia na tabelę medalową, w której na czele nie są ani Amerykanie ani Chińczycy. A to rzadki widok.

Medal Count – Paris 2024 Olympic Medal Table (olympics.com)

Tym samym żegnamy się z Wami. Pierwszy jutrzejszy start Biało-Czerwonych już o 8:00!

23:10 – Dzisiaj rozdano 11 kompletów medali. Złoto wywalczyli:

• Strzelectwo, pistolet pneumatyczny 10m mix – Arunovic/Mikec (Serbia)
  • Tenis stołowy, mikst – Wang/Sun (Chiny)
  • Strzelectwo, trap mężczyzn – Nathan Hales (Wielka Brytania)
  • Judo, -81kg mężczyzn – Takanori Nagase (Japonia)
  • Judo, -63kg kobiet – Andreja Leski (Słowenia)
  • Gimnastyka artystyczna, drużyna kobiet – USA
  • Rugby 7, kobiety – Nowa Zelandia
  • Szermierka, szpada drużynowa kobiet – Włochy
  • Pływanie, 100m stylem grzbietowym kobiet – Kaylee McKeown (Australia)
  • Pływanie, 800m stylem dowolnym mężczyzn – Daniel Wiffen (Irlandia)
  • Pływanie, 4x200m stylem dowolnym mężczyzn – Wielka Brytania

22:56 – To już koniec startów Biało-Czerwonych na dziś. Za chwilę przedstawimy mistrzów olimpijskich z dzisiejszych finałów.

22:51 – Boks: Wyrównana walka młodej Polki. Na szczęście sędziowie wskazali na naszą zawodniczkę! 4:1 i Julia Szeremeta w 1/8 finału!

Materiały własne

22:46 – Boks: W drugiej rundzie lepsza niestety rywalka. Ostatnie 3 minuty będą decydujące.

22:42 – Boks: Julia Szeremeta w pierwszej rundzie wygrywa z reprezentantką Wenezueli Alcalą Cegovią!

22:28 – Koszykówka 3×3: Przegrywamy z Francją 19:21. Źle zaczyna się dla nas ten turniej

22:26 – Koszykówka 3×3: 17:16, będzie nerwowa końcówka..

22:23 – Koszykówka 3×3: Przewaga nieco stopniała, wynik meczu brzmi 16:13.

22:20 – Koszykówka 3×3: Po 5 minutach meczu nasi koszykarze nadal na prowadzeniu, jest 12:8.

22:13 – Koszykówka 3×3: Dobry początek Biało-Czerwonych! Polacy prowadzą 9:3

22:07 – Rozpoczyna się też ceremonia medalowa szpadzistek. Nasze dziewczyny otrzymają brązowe medale!

22:05 – Koszykówka 3×3: Polska – Francja! Polscy koszykarze rozpoczynają turniej!

21:38 – Co jeszcze czeka dziś na polskich kibiców? O 22:05 na parkiet wyjdą nasi koszykarze aby rozegrać swój pierwszy mecz w turnieju, rywalami będą Francuzi. Natomiast o 22:24 w ringu zawalczy Julia Szeremeta.

21:02 – Tenis ziemny: Iga Świątek w ćwierćfinale!! Polka pokonała Chinkę Wang 6:3, 6:4

21:00 – Pływanie: Krzysztof Chmielewski w olimpijskim finale! Michał z rekordem życiowym, niestety drugiemu z braci zabrakło 2 setnych sekundy do finału.

20:52 – Pływanie: Czas na półfinał 200m stylem motylkowym z udziałem braci Chmielewskich. Trzymamy kciuki!

20:41 – Tenis ziemny: Tymczasem bliska zwycięstwa jest Iga Świątek, która prowadzi w 2 secie 4:3 i serwuje.

20:30 – Szermierka: Co wydarzyło się w ostatniej walce! Aleksandra Jarecka zadała trafienie w ostatnich 4 sekundach, a następnie w dogrywce. 32:31! Polska z brązowym medalem!!!

Fot: Materiały własne

20:16 – Szermierka: Renata Knapik-Miazga zremisowała swój pojedynek i przed ostatnią walką jest wynik 25:25.

20:11 – Szermierka: Mamy remis! 20:20, przed nami dwie ostatnie walki.

20:07 – Szermierka: 6 z 9 walk już za nami. Polskie szpadzistki przegrywają minimalnie, jednym trafieniem. Zacięta walka w starciu o brąz, oby zakończyła się szczęśliwie dla nas.

19:56 – Szermierka: Niestety bardzo zła walka Swatowskiej-Wenglarczyk… Po 4 pojedynkach przegrywamy 12:14.

19:54 – Tenis ziemny: Set dla Igi Świątek! 6:3!

19:45 – Tenis ziemny: Tymczasem Iga Świątek przełamała Wang i prowadzi już 5:2 w pierwszym secie!

19:43 – Szermierka: Po 2 rundach Biało-Czerwone prowadzą 6:4. Dobry początek w wykonaniu Jareckiej i Swatowskiej-Wenglarczyk!

19:32 – Szermierka: Zaczynamy walkę o medal! Rywalkami Polek są Chinki.

19:14 – Tenis ziemny: Iga Świątek rozpoczęła mecz 1/8 finału z Chinką Xiyu Wang od wygrania własnego gema serwisowego.

18:54 – Za chwilę czekają nas wielkie emocje. Iga Świątek o 19:00 rozpocznie swój kolejny mecz, a o 19:30 czeka nas pojedynek o brąz naszych szpadzistek!

18:09 – Kajakarstwo górskie: 13 miejsce zajął Polaczyk w eliminacjach. Do półfinału awansowało 20 najlepszych kajakarzy.

17:56 – Kajakarstwo górskie: Mateusz Polaczyk minął bramkę, więc swojej pozycji nie poprawi. Czekamy na zakończenie eliminacji, wtedy podamy ostateczną lokatę Polaka.

17:44 – Żeglarstwo: Buksak i Wierzbicki zajęli 13 miejsce w ostatnim zaplanowanym na dziś, 9 wyścigu. W klasyfikacji generalnej zajmują 6 miejsce.

17:20 – Kajakarstwo górskie: Drugi przejazd Klaudii Zwolińskiej nieco słabszy. Polka dotknęła 2 bramek. Ostatecznie w eliminacjach zajęła 10 miejsce.

17:00 – Żeglarstwo: Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki wygrali 8 wyścig w klasie 49er! Dało im to awans na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Fot: Polski Związek Żeglarski

16:51 – Szermierka: Niesamowicie walczyła Jarecka. Udało jej się nawet doprowadzić do remisu, ale Francuzka odpowiedziała kilkoma trafieniami z rzędu i w końcówce Polka musiała ryzykować. Ostatecznie Polki przegrały 39:45 i powalczą o brąz z Chinkami.

16:43 – Szermierka: Martyna Swatowska-Wenglarczyk w swoich pierwszych 2 walkach spisała się słabo, ale w ostatniej wygrała 5:2 i dała naszej drużynie nadzieję. Renata Knapik-Miazga zremisowała i w całym pojedynku mamy wynik 29:31. Czas na decydującą walkę! Jarecka kontra Mallo-Breton

16:33 – Kajakarstwo górskie: Mateusz Polaczyk znajduje się na 10 miejscu po 1 przejeździe eliminacyjnym.

16:31 – Szermierka: Nasze szpadzistki w bardzo trudnej sytuacji. 6 z 9 walk za nami, a Polki przegrywają już 21:26.

16:16 – Szermierka: 1/3 półfinału za nami. Polki przegrywają jednym trafieniem – 12:13.

16:14 – Kajakarstwo górskie: Trwają eliminacje w K1 panów. Mateusz Polaczyk ma za sobą bezbłędny przejazd. Polak zajmuje 5 miejsce, pozostało jeszcze 10 zawodników.

16:11 – Szermierka: Po 2 rundach Polki remisują 10:10 z Francją. Teraz na planszy zobaczymy Renatę Knapik-Miazgę.

15:48 – Szermierka: Już za chwilę nasze szpadzistki wyjdą na pojedynek półfinałowy, w którym ich rywalkami będą Francuzki. Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga, Alicja Klasik to skład naszej drużyny, trzymamy kciuki!

15:45 – Kajakarstwo górskie: Ostatecznie Klaudia Zwolińska znajduje się na 6 miejscu po 1 przejeździe.

15:36 – Żeglarstwo: Paweł Tarnowski w piątym wyścigu zajął 9, a w szóstym 2 miejsce. Polak w “generalce” jest już drugi!!

15:30 – Kajakarstwo górskie: Do końca pierwszego przejazdu eliminacji pozostało 6 zawodniczek. Prowadzi Klaudia Zwolińska mimo 2 sekund kary.

15:17 – Żeglarstwo: Buksak/Wierzbicki w klasie 49er są już po pierwszym dzisiejszym wyścigu. Polacy zajęli w nim 8 miejsce i są na 7 lokacie w klasyfikacji generalnej.

15:12 – Kajakarstwo górskie: Rozpoczęły się eliminacje C1 pań z udziałem naszej medalistki – Klaudii Zwolińskiej.

14:57 – Łucznictwo: Myszor żegna się z igrzyskami. Tym razem była zdecydowanie słabsza od swojej rywalki. Bhajan Kaur z Indii wygrała ten pojedynek 6:0.

14:50 – Łucznictwo: Wioleta Myszor rozpoczęła już pojedynek 1/16 finału. Niestety od przegranego seta.

14:32 – Żeglarstwo: Paweł Tarnowski drugi w czwartym wyścigu  iQFoil i awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej!

14:25 – Szermierka: Wytrzymała to Martyna! Polka po znakomitej końcówce zapewniła naszej drużynie zwycięstwo 31:29 i awans do PÓŁFINAŁU!

Grafika: Polski związek szermierczy

14:18 – Szermierka: Po walce Renaty Knapik-Miazgi mamy wynik 24:25. Na ostatni pojedynek wychodzi Martyna Swatowska-Wenglarczyk.

14:15 – Łucznictwo: Nie lada niespodzianka! Polka pokonuje Hinduskę Ankitę Bhakat 6:4 i awansuje do 1/16 finału!

14:11 – Łucznictwo: Wioleta Myszor ma za sobą znakomitego seta, w którym zdobyła 29 punktów. 4:4 w pojedynku!

14:08 – Łucznictwo: Myszor w kolejnych setach niestety słabsza od Ankity Bhakat. Jest 2:4, oby to nie był ostatni set.

14:06 – Szermierka: 6 rund za nami. Niestety Polki przegrywają 15:18.

14:04 – Łucznictwo: Rozpoczął się pojedynek 1/32 finału z udziałem Wiolety Myszor. Polka wygrała pierwszego seta z Hinduską Bhakat!

13:56 – Szermierka: Po 4 rundach remis 10:10. W naszej drużynie nastąpiła zmiana: Aleksandra Jarecka zastąpiła Alicję Klasik.

13:50 – Jeździectwo: Dziś rozpoczęła się rywalizacja w ujeżdżeniu. Katarzyna Milczarek w swoim występie zdobyła 66.910 pkt. Przed rozpoczęciem zawodów w naszym składzie nastąpiła zmiana: po przeglądzie weterynaryjnym Żanetę Skowrońską-Kozubik zastąpiła Aleksandra Szulc.

13:44 – Szermierka: Po walkach Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk i Alicji Klasik przegrywamy jednym punktem, 4:5

13:32 – Szermierka: Na planszę wyszły już nasze szpadzistki, które powalczą z Amerykankami o półfinał!

13:21 – Pływanie: Jan Kałusowski 7 w swojej serii z czasem 2:11.87. Polak w konkurencji 200m stylem klasycznym uplasował się na 20 lokacie.

13:16 – Żeglarstwo: Paweł Tarnowski tym razem kończy wyścig na 6 miejscu i aktualnie jest 5 w klasyfikacji generalnej. Problemy miała Maja Dziarnowska, która w pierwszej części dystansu znajdowała się w czołówce, a ostatecznie zajęła 22 miejsce i jest teraz 10 w łącznej klasyfikacji.

12:59 – Pływanie: Kornelia Fiedkiewicz zajęła 7 miejsce w swojej serii z czasem 55,25s. Nie był to dobry występ Polki, która nie awansuje do półfinału.

12:52 – Żeglarstwo: Dobre wiadomości z klasy iQFoil! Paweł Tarnowski zajął 3 miejsce w 2 wyścigu i awansował na 2 miejsce w generalce!

12:33 – Pływanie: Od 12:47 ruszą eliminacje 100m stylem dowolnym pań z udziałem Kornelii Fiedkiewicz.

12:08 – Judo: Niestety… Ogromny dramat polskiego judo. Agnieszka Szymańska przegrała 0:1 z Meksykanką Awiti Alcaraz i odpada z igrzysk..

12:00 – Tenis stołowy: Natalia Bajor melduje się w 1/8 finału singla! Polka pokonała Portugalkę Fu Yu 4:3 (11:7, 11:8, 15:17, 4:11, 7:11, 12:10, 11:8).

11:53 – Tenis stołowy: Walczy Natalia Bajor! Będziemy mieli decydującego, 7 seta.

11:49 – Pływanie: Ostatecznie 36 miejsce Kuby Majerskiego. Pamiętajmy, że nie jest to jego główna konkurencja.

11:46 – Judo: Niespodzianka w kategorii -63kg. Numer 1  turnieju, Mistrzyni Świata – Holenderka Joanne van Lieshout odpada z rywalizacji. Dobra informacja dla Angeliki Szymańskiej.

11:43 – Tenis stołowy: Niestety, Natalia Bajor przegrywa 2:3 w setach. Polka w bardzo złej sytuacji, nie radzi sobie z serwisem rywalki.

11:37 – Pływanie: Jakub Majerski na 100m stylem dowolnym uzyskał czas 49,44s. Niezły występ Polaka, chociaż awansu do półfinału to raczej nie zapewni.

11:30 – Tenis stołowy: Bajor po niezwykle emocjonującej grze na przewagi przegrywa niestety trzeciego seta 15:17. Wciąż jednak to Polka prowadzi w meczu 2:1.

11:19 – Pływanie: Bracia Chmielewscy z pewnym awansem do półfinału na 200m stylem motylkowym! Michał uzyskał 7 czas, a Krzysztof 9. Zobaczymy ich w sesji wieczornej.

11:09 – Tenis stołowy: Natalia Bajor wygrywa pierwszego seta z Portugalką Yu 11:7!

10:57 – Za chwilę mecz 2 rundy w tenisie stołowym rozpocznie Natalia Bajor, a na francuskim basenie pojawią się nasi pływacy. Nie ma nudy!

10:30 – Judo: Angelika Szymańska wygrała z Włoszką Russo przez waza-ari i awansowała do 1/8 finału!

10:22 – Judo: Szymańska wychodzi na matę!

10:05 – Judo: Już za kilka minut do rywalizacji ruszy nasza nadzieja medalowa – Angelika Szymańska!

9:41 – Siatkówka plażowa: Michał Bryl i Bartosz Łosiak pokonali 2:0 (21:16, 21:16) Australijczyków Hodgesa i Schuberta! Pierwszy krok w stronę fazy pucharowej wykonany.

9:38 – Siatkówka plażowa: Biało-Czerwoni prowadzą 18:14, liczymy na spokojną końcówkę.

9:31 – Siatkówka plażowa: W drugiej partii również Bryl i Łosiak zaczynają uciekać z wynikiem. Jest już 12:9.

9:20 – Siatkówka plażowa: Polacy rozkręcili się na dobre i wygrywają seta 21:16!

9:14 – Siatkówka plażowa: Przerwa na życzenie rywali, Bryl i Łosiak prowadzą już 14:10!

9:10 – Siatkówka plażowa: 11:10 dla Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

9:03 – Siatkówka plażowa: Nasi siatkarze wyszli na piasek, pierwsze akcje meczu już za nami. Biało-Czerwoni remisują z Australijczykami 3:3.

8:30 – Zaczynamy! Już za pół godziny swój pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich rozegrają Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Polacy są faworytami, więc liczymy na pozytywne wejście w turniej.