Dwa medale już na koncie Biało-Czerwonych! Czy dziś dorzucimy kolejny? W finale czwórki podwójnej mężczyzn w wioślarstwie zobaczymy naszych zawodników i bardzo na nich liczymy. Czytajcie naszą relację by nie przegapić żadnego polskiego startu.

Relacja na żywo:

23:40 – Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejną!

23:37 – Na zakończenie dnia prezentujemy złotych medalistów:

• Triathlon kobiet – Cassandre Beaugrand (Francja)
  • Triathlon mężczyzn – Alex Yee (Wielka Brytania)
  • Skoki do wody, trampolina 10m kobiet – Chen/Quan (Chiny)
  • Wioślarstwo, czwórka podwójna mężczyzn – Holandia
  • Wioślarstwo, czwórka podwójna kobiet – Wielka Brytania
  • Kolarstwo BMX, park kobiet – Yawen Deng (Chiny)
  • Kolarstwo BMX, park mężczyzn – Jose Torres Gil (Argentyna)
  • Strzelectwo, trap kobiet – Adriana Ruano Oliva (Gwatemala)
  • Judo, -70kg kobiet – Barbara Matic (Chorwacja)
  • Judo, -90kg mężczyzn – Lasha Bekauri (Gruzja)
  • Kajakarstwo górskie, C1 kobiet – Jessica Fox (Australia)
  • Gimnastyka artystyczna, wielobój mężczyzn – Shinnosuke Oka (Japonia)
  • Szermierka, szabla mężczyzn drużynowo – Korea Południowa
  • Pływanie, 100m stylem dowolnym kobiet – Sarah Sjoestroem (Szwecja)
  • Pływanie, 200m stylem motylkowym mężczyzn – Leon Marchand (Francja)
  • Pływanie, 1500m stylem dowolnym kobiet – Katie Ledecky (USA)
  • Pływanie, 200m stylem klasycznym mężczyzn – Leon Marchand (Francja)
  • Pływanie, 100m stylem dowolnym mężczyzn – Zhanle Pan (Chiny)

23:07 – Tym pozytywnym akcentem kończą się dzisiejsze starty Biało-Czerwonych. To był naprawdę dobry dzień.

23:04 – Koszykówka 3×3: Co za emocje! Było już 17:12 dla nas, Amerykanie podgonili wynik na 18:17, ale to nasi koszykarze wygrywają 19:17! Brawo!

Fot: Materiały własne

22:54 – Koszykówka 3×3: Bardzo dobra sytuacja naszych koszykarzy! Wynik meczu brzmi 15:9!

22:47 – Koszykówka 3×3: Niezły początek Biało-Czerwonych. Po 3 minutach gry prowadzimy 8:5.

22:28 – Koszykówka 3×3: Przed nami ostatni polski akcent tego dnia. Mamy nadzieję, że nasi koszykarze pokażą wysoką formę w meczu z Amerykanami.

22:15 – Boks: Niejednogłośnie, 3:2 pojedynek wygrywa Elżbieta Wójcik! Polka jest w ćwierćfinale!

Materiał Własny

22:11 – Siatkówka: Tymczasem swój mecz zakończyły już siatkarki. W ostatnim secie Polki wygrały 25:15.

22:10 – Boks: Drugą rundę wygrywa nasza zawodniczka! Jest 2:3, da się wygrać tę walkę!

22:06 – Boks: Niestety Wójcik dostała ostrzeżenie, które skutkuje utratą punktu, a dodatkowo przegrała 1 rundę. Trudna sytuacja Polki..

22:01 – Boks: Rozpoczyna się pojedynek Elżbiety Wójcik! Rywalką Polki jest Irlandka O’Rourke.

21:42 – Siatkówka: W drugim secie Biało-Czerwone wygrały 25:17.

21:19 – Siatkówka: Trwa mecz naszych siatkarek. Nie wyobrażamy sobie by zakończył się on inaczej niż zwycięstwem 3:0, ponieważ rywalkami są Kenijki. Pierwszego seta Polki wygrały aż 25:14.

20:48 – Pływanie: Warto podkreślić świetny finisz Francuza Leona Marchanda, który zdobył złoty medal i pobił rekord olimpijski – 1:51.21! Czas Chmielewskiego to 1:53.90. Do podium zabrakło dużo, bo ponad sekundę.

20:43 – Pływanie: Krzysztof Chmielewski 4 zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich! Ogromne gratulacje!

20:38 – Pływanie: Przed nami pierwszy polski finał w pływaniu! Krzysztof Chmielewski za chwilę popłynie na 200m stylem motylkowym!

19:39 – Dziś Biało-Czerwoni zaprezentują się jeszcze w 3 dyscyplinach. O 20:35 finał 200m stylem motylkowym z udziałem Krzysztofa Chmielewskiego, o 21:00 siatkarki zmierzą się z Kenią, później (21:52) na ring wyjdzie Elżbieta Wójcik, a na koniec swój drugi mecz rozegrają koszykarze.

19:05 – Podsumowanie dzisiejszych zmagań w żeglarstwie przeczytacie w naszym artykule: Igrzyska Olimpijskie: Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki z awansem do Medal Race! – SBC (sbcportalsportowy.pl)

18:49 – Tenis ziemny: Krecz Daniele Collins przy stanie 4:1. Iga Świątek w półfinale!

Materiały własne

18:42 – Tenis ziemny: Już 4:0 dla Polki! Iga Świątek niezwykle blisko półfinału!

18:26 – Tenis ziemny: 2:0 dla Igi Świątek. Oby tak dalej!

18:20 – Tenis ziemny: Bardzo wyrównany gem na początek 3 partii zakończony przełamaniem serwisu Collins!!

18:02 – Tenis ziemny: Niestety.. set dla Daniele Collins. Amerykanka wykorzystała już 2 piłkę setową przy serwisie Igi. 6:2 dla rywalki.

17:46 – Tenis ziemny: Wynik meczu to 2:4. Polka musi odrobić stratę przełamania by myśleć o zakończeniu meczu w 2 setach.

17:38 – Tenis ziemny: Iga Świątek przegrywa w drugiej partii 1:3. Czas na serwis Collins.

17:30 – Tenis ziemny: Początek drugiego seta lepszy w wykonaniu Amerykanki. Iga niestety przełamana.

17:14 – Tenis ziemny: Set dla Igi Świątek! 6:1! Biało-Czerwona bardzo pewnie wygrała tę partię. Szybko doprowadziła do 5:1, ale wtedy Collins miała 3 break pointy. Iga pokazała jednak znakomity serwis i zamknęła seta w 7 gemach.

16:56 – Tenis ziemny: Bardzo dobry początek Igi Świątek! Polka ma już na swoim koncie przełamanie i prowadzi 3:0

16:42 – Tenis stołowy: Niestety, rywalka była za mocna. Natalia Bajor przegrała z Cheng 0:4 (2:11, 8:11, 8:11, 9:11)

16:36 – Tenis ziemny: Za chwilę na kort wyjdzie Iga Świątek, by w meczu ćwierćfinałowym zmierzyć się z Daniele Collins.

16:30 – Żeglarstwo: Paweł Tarnowski zajął 5 miejsce w 7 wyścigu klasy iQFoil. Organizatorzy zmniejszyli liczbę wyścigów do 15, co oznacza, że jesteśmy prawie na półmetku rywalizacji. W klasyfikacji generalnej Polak jest drugi.

16:27 – Kajakarstwo górskie: Ostatecznie 17 miejsce Klaudii Zwolińskiej. Najlepszy czas w półfinale uzyskała Czeszka Gabriela Satkova.

16:23 – Tenis stołowy: W pierwszej partii gładkie zwycięstwo rywalki, w drugiej już Polka powalczyła. Niestety 0:2 w setach.

16:12 – Tenis stołowy: Natalia Bajor rozpoczęła mecz 1/8 finału z zawodniczką z Tajpej, Cheng.

15:59 – Kajakarstwo górskie: Dramat Klaudii Zwolińskiej.. Polka minęła bramkę i musiała zawracać by nie dostać 50 sekund karnych. Bez szans na finał.

15:35 – Kajakarstwo górskie: Rozpoczynamy półfinał C1 kobiet! Jako 9 popłynie Klaudia Zwolińska.

15:22 – Jeździectwo: Mamy finał! Sandra Sysojeva wraz z koniem Maxima Bella uzyskały awans do finału ujeżdżenia! Duży sukces tej dyscypliny!

Fot: dressage24.pl

14:32 – Żeglarstwo: Z powodu słabych warunków wyścig z udziałem Mai Dziarnowskiej w klasie iQFoil został przerwany. Pozostałe wyścigi będą opóźnione.

14:29 – Jeździectwo: Niestety Aleksandra Szulc nie zaprezentowała się z najlepszej strony. 60.078% to wynik Polki. Do zakończenia konkurencji pozostało jeszcze 6 zawodników.

13:37 – Jeździectwo: Bardzo dobry występ Sandry Sysojevej na koniu Maxima Bella! Polka uzyskała wynik 73.416% i zajęła 4 miejsce w swojej grupie. Polka nadal ma minimalne szanse na finał, ale w ostatniej grupie lepszy wynik musiałyby mieć tylko dwie zawodniczki.

13:06 – Po emocjach wioślarskich czeka nas spokojniejszy moment. Trwają wyścigi żeglarskie, czekamy na występy w ujeżdżeniu Sandry Sysojevej oraz Aleksandry Szulc i to jak na razie jedyne dyscypliny, w których startują Polacy. O 15:30 w półfinale C1 popłynie Klaudia Zwolińska.

12:34 – Wioślarstwo: Mamy medal! Czwórka podwójna mężczyzn z brązowym medalem! Trzeci medal naszej reprezentacji w Paryżu i 20 naszych wioseł w historii!

12:24 – Wioślarstwo: Rozpoczynamy finał czwórki podwójnej mężczyzn! To najważniejszy punkt pierwszej części dnia oraz nasza największa szansa medalowa w dniu dzisiejszym! Panowie przełamać klątwę czwartych miejsc!

12:04 – Wioślarstwo: Już za 20 minut odbędzie finał czwórki podwójnej z udziałem Mateusza Biskupa, Mirosława Ziętarskiego, Fabiana Barańskiego i Dominika Czai!

11:59 – Tenis stołowy: Kończy się przygoda Polaka z igrzyskami olimpijskimi. Szkoda, ale Miłosz pokazał się z bardzo dobrej strony.

Miłosz Redzimski – Anders Lind 3:4 (10:12, 11:6, 6:11, 11:6, 9:11, 11:9, 6:11)

11:52 – Tenis stołowy: Miłosz Redzimski remisuje 3:3 w meczu z Lindem. Czas na decydującą partię!

11:45 – Pływanie: Niestety… Ksawery Masiuk sklasyfikowany na 17 miejscu. Do półfinału zabrakło 3 setnych sekundy.

11:42 – Wioślarstwo: Katarzyna Wełna i Martyna Radosz kończą półfinał na 4 miejscu. Finału nie będzie, Polki powalczą w finale B. Szkoda, zabrakło niewiele.

11:38 – Pływanie: Ksawery Masiuk na 200m stylem grzbietowym 6 w swojej serii z czasem 1:58.01. Jest szansa na półfinał.

11:33 – Tenis stołowy: Trzeci set dla Duńczyka, czwarty dla Polaka. Jest 2:2 w meczu.

11:27 – Siatkówka: Brazylijczycy dogonili wynik na 12:12, ale końcówka należała do Wilfredo Leona! Polska wygrywa mecz 3:2!!

11:20 – Tenis stołowy: Set dla Miłosza Redzimskiego! 11:6

11:16 – Siatkówka: Prowadzimy 9:5 w tie-breaku!

11:13 – Tenis stołowy: Ajj szkoda. Polak miał piłkę setową, ale przegrał pierwszą partię 10:12.

11:06 – Tenis stołowy: Rozpoczął się mecz Miłosza Redzimskiego z Duńczykiem Andersem Lindem.

11:04 – Siatkówka: Świetna postawa Norberta Hubera i Wilfredo Leona w końcówce partii! Biało-Czerwoni wygrywają 25:23 i doprowadzają do tie-breaka!

10:54 – Siatkówka: Przed nami decydujący moment seta. Polacy prowadzą 19:17.

10:36 – Siatkówka: Niestety gorsze informacje mamy z siatkarskiego parkietu. Polacy przegrali seta z Brazylią 19:25. Trwa już kolejny, jest 5:4.

10:24 – Strzelectwo: To już pewne! Tomasz Bartnik w finale karabinu w 3 postawach!

10:20 – Strzelectwo: Bartnik zakończył już strzelanie z wynikiem 591 punktów (40x – w centralny środek). Czekamy na rywali, ale jest spora szansa.

10:11 – Strzelectwo: Tomasz Bartnik rozpoczął już strzelania w postawie stojącej. Na razie jest bardzo dobrze, Polak z szansą na finał!

10:03 – Kolarstwo torowe: Możemy odetchnąć! Nasz najlepszy kolarz wystartuje na Igrzyskach!

10:00 – Triathlon: 13 miejsce Roksany Słupek! Świetny wynik!

9:58 – Siatkówka: Set dla Biało-Czerwonych! 25:19

9:57 – Triathlon: Francuzka Beaugrand złotą medalistką w triathlonie! Czekamy na Polkę!

9:51 – Triathlon: Przed ostatnim okrążeniem nasza triathlonistka biegnie na 11 miejscu. Trzymamy kciuki, jest spora szansa na miejsce w top10!

9:44 – Strzelectwo: Tomasz Bartnik coraz lepiej radzi sobie na strzelnicy! Polak w postawie leżącej zdobył 99 oraz 100 punktów i plasuje się w okolicach 15 pozycji.

9:42 – Triathlon: Roksana Słupek na półmetku biegu jest 13. Cały czas bardzo dobrze biegnie Polka.

9:37 – Strzelectwo: Maciej Kowalewicz z idealną serią -100 punktów w postawie leżącej! Tym bardziej szkoda słabego strzelania w postawie klęczącej.

9:33 – Triathlon: Pierwsze okrążenie biegu najlepsze zawodniczki już pokonały. Polka na 15 pozycji, utrzymuje się w grupie m.in. z mocnymi Niemkami.

9:27 – Siatkówka: Niestety, pierwszy set trafia na konto Brazylii. Biało-Czerwoni przegrali 22:25.

9:24 – Triathlon: Po jeździe na rowerze Roksana Słupek jest 17, ale strata do 10 lokaty to zaledwie kilka sekund.

9:19 – Strzelectwo: Rozpoczęły się eliminacje karabinu w 3 postawach. Biało-Czerwoni są już po 2 seriach w postawie klęczącej. Niestety nasi poza czołówką. Wyżej znajduje się Tomasz Bartnik, 23 miejsce.

9:15 – Triathlon: Po 6 okrążeniu Roksana Słupek na 13 miejscu. Do końca rowerowej części triathlonu pozostało niecałe 6km.

9:03 – Siatkówka: Swój drugi mecz grupowy rozpoczęli już siatkarze. Polacy grają z Brazylią.

8:58 – Triathlon: Nasza zawodniczka pokonała już ponad połowę dystansu. Roksana zajmuje aktualnie 13 miejsce (22.8km).

8:42 – Triathlon: Po 2 okrążeniu 17 miejsce Polki, która jedzie w sporej grupie.

8:35 – Triathlon: Słupek po 5,7km jazdy na rowerze jest 19.

8:26 – Triathlon: Po pływaniu Polka zajmuje dobre 18 miejsce, a pamiętajmy, że najlepiej czuje się w biegu. Prowadzi reprezentantka Bermudów Flora Duffy.

8:19 – Triathlon: Roksana Słupek powalczy o poprawę najlepszej polskiej lokaty na igrzyskach w tej dyscyplinie. Co powiedziała nam przed igrzyskami?

Roksana Słupek: Jeszcze w zeszłym roku godziłam się z myślą, że nie uda mi się pojechać do Paryża [WYWIAD] – SBC (sbcportalsportowy.pl)

8:10 – Triathlon: Przypomnienie dla tych, którzy śledzą triathlon “od święta”. Dyscyplina ta składa się kolejno z: 1500m pływania, 40km jazdy na rowerze i 10km biegu.

8:00 – Rozpoczynamy kolejny dzień na igrzyskach! Na trasę triathlonu rusza Roksana Słupek.