W meczu 15. kolejki Fortuny 1 Ligi Lechia Gdańsk podejmowała u siebie Wisłę Kraków. Oba zespoły podzieliły się punktami przy bezbramkowym remisie.

Pierwsza połowa nie należała do tych porywających i pełnych akcji. Przez 45 obejrzeliśmy dwa celne strzały i w tym oba po stronie gości. Żaden z nich jednak nie był na tyle skuteczny, żeby pokonać bramkarza gospodarzy – Bogdana Sarnavskyiego. Brak dogodnych okazji przyczynił się do bezbramkowego remisu po pierwszych 45 minutach gry.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, była dosyć wyrównana, ale z lekką przewagą gości. To zawodnicy Wisły Kraków ponownie stworzyli sobie więcej sytuacji, ale dalej nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem 0:0.

Dla Lechii jest to szóste spotkanie z rzędu bez porażki u siebie. Po 15 spotkaniach mają 26 punktów i znajdują się na drugim miejscu w lidze. Wisła natomiast zalicza trzecie ligowe spotkanie z kolei bez zwycięstwa. Biała Gwiazda znajduje się na 8. miejscu w lidze z dorobkiem 22 punktów. Swoje następne spotkanie Wisła zagra u siebie z GKS-em Katowice, a Lechia pojedzie do Gdyni zmierzyć się w derbach trójmiasta z Arką.

LECHIA GDAŃSK 0:0 WISŁA KRAKÓW