Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 rozegrała kolejny mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni pokonali 4:0 Kosowo.

Przed dzisiejszym spotkaniem Polacy zajmowali 2 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, na które złożyło się 6 zwycięstw w 8 meczach. Kosowo natomiast znajdowało się na 4 lokacie z 12 punktami.

Biało-Czerwoni rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę, a główną rolę odegrały stałe fragmenty gry. Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym, przy którym zdecydowanie nie popisał się bramkarz naszych rywali. Abdullahu nie złapał piłki, a jego błąd wykorzystał Mariusz Fornalczyk i skierował futbolówkę do siatki. Już kilka minut później było 2:0. Filip Szymczak przyjął sobie piłkę klatką piersiową, a następnie ładnym, technicznym uderzeniem pokonał bramkarza. Polacy się nie zatrzymywali i w 31 minucie podwyższyli prowadzenie. Znów wszystko zapoczątkował rzut rożny. Piłkę za polem karnym przyjął Dominik Marczuk i oddał strzał, który Abdullahu przepuścił między nogami. Jeszcze przed przerwą padła czwarta bramka. W polu karnym faulowany był Fornalczyk, a rzut karny wykorzystał Jakub Kałuziński. W drugiej połowie bramki już nie padły, chociaż nasi piłkarze mieli kilka okazji. Dobry strzał oddał Kałuziński, ale obroną popisał się Leo Besson, który zmienił Abdullaha. Aktywni byli też m.in. Michał Rakoczy i Tomasz Pieńko, ale brakowało dokładności. Wynik nie uległ już zmianie.

Polska 4:0 Kosowo

21′ Fornalczyk, 25′ Szymczak, 31′ Marczuk, 45+2 Kałuziński

Polska: Kacper Tobiasz – Dominik Marczuk, Patryk Peda, Ariel Mosór (80′ Szymon Włodarczyk), Miłosz Matysik (46′ Cezary Polak), Arkadiusz Pyrka – Tomasz Pieńko, Jakub Kałuziński, Antoni Kozubal (46′ Mateusz Łęgowski), Mariusz Fornalczyk (62′ Michał Rakoczy) – Filip Szymczak (62′ Filip Marchwiński)

Dzięki zwycięstwu Biało-Czerwoni mają na swoim koncie już 21 punktów, ale pozostał im tylko mecz z Niemcami. Polacy nie mają szans na 1 pierwsze miejsce w grupie. Mimo to ten mecz będzie niezwykle ważny, ponieważ awans na Mistrzostwa Europy uzyskają także trzy najlepsze drużyny z 2 miejsc.