Fenomenalną niedzielę ma za sobą Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski po ustrzeleniu hat-tricka w kolejnym ligowym spotkaniu umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

LaLiga

Robert Lewandowski został bohaterem FC Barcelony w meczu przeciwko Deportivo Alaves. Duma Katalonii wygrała 3:0, a polski napastnik był strzelcem wszystkich trzech bramek. Polak otworzył wynik spotkania już w 7. minucie. W 22. minucie z kolei po raz drugi umieścił piłkę w siatce, a 10 minut później skompletował hat-tricka i ustalił wynik starcia trafieniem na 3:0. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w tabeli strzelców ligi (10 bramek), a jego zespół wciąż znajduje się na czele ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów.

MLS

Po raz kolejny nie zabrakło też emocji związanych z polskimi zawodnikami w MLS. Dobrą formę kontynuuje m.in. Karol Świderski (Charlotte FC). Jego zespół pokonał Montreal CF 2:0, a Polak był strzelcem jednej z bramek w 34. minucie meczu. To jego szóste trafienie ligowe w tym sezonie.

Asystę w starciu z New England Revolution zanotował z kolei Mateusz Klich (DC United). Zespół Polaka zwyciężył 2:1.

Warto wspomnieć też o kilku powrotach reprezentantów Polski do rozgrywek ligowych. Do gry po kontuzji uda po ponad miesiącu powrócił dziś Matty Cash. Jego Aston Villa bezbramkowo zremisowała z Manchesterem United. Po podobnym okresie czasu do gry we włoskiej Serie A wrócił z kolei Nicola Zalewski. Jego AS Roma zremisowała 1:1 z Monzą.