Polskie rugbystki po porażkach z Francją oraz Belgią zajęły 4 miejsce podczas turnieju w Hamburgu i taką też lokatę zajmą na koniec Mistrzostw Europy w rugby 7.

Półfinał: Polska – Francja 7:49

Półfinał z Francuzkami od początku nie potoczył się po myśli Biało-Czerwonych. Nasze rywalki potwierdziły niesamowitą formę, którą prezentowały od początku turnieju. Do przerwy Polki przegrywały 7:28. Przyłożenie dla naszej reprezentacji zdobyła Anna Klichowska. W drugiej połowie naszym dziewczynom nie udało się zdobyć żadnych punktów, natomiast Francuzki zdecydowanie podwyższyły prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7: 49. Polkom pozostało skupić się na kolejnym spotkaniu, w którym rywalkami po porażce z Hiszpanią były Belgijki

Mecz o 3. miejsce: Polska – Belgia 14:20

W meczu o 3. miejsce Belgijki szybko wyszły na prowadzenie 5:0 po akcji na skrzydle. W czwartej minucie gry Polki w prosty sposób straciły piłkę, przez co rywalki podwyższyły na 10:0. Na szczęście dzięki szybkości Ilony Zaishliuk straty udało się zmniejszyć. Po przyłożeniu z podwyższeniem (w wykonaniu Natalii Pamięty) wynik wynosił 7:10. Niestety, tuż przed przerwą Belgijki zdobyły kolejne punkty i nasze dziewczyny przegrywały już 7:15.

W drugiej połowie większość czasu piłkę miały Belgijki, a Biało-Czerwone mimo usilnych starań miały problem z jej odzyskaniem. Dodatkowo straciły kolejne punkty i sytuacja była już bardzo trudna. Część strat udało się jeszcze odrobić za sprawą Natalii Pamięty (przyłożenie + podwyższenie), ale chwilę później mecz się zakończył. Polki przegrały 14:20.

Tym samym polskie rugbystki zajęły 4 miejsce podczas turnieju w Hamburgu, a po zsumowaniu wyników 28 punktów da naszej reprezentacji także 4. miejsce na Mistrzostwach Europy.

Złota pewne są już Francuzki, które zagrają w finale turnieju z Hiszpanią. Kolejne krążki trafią do Wielkiej Brytanii oraz wspomnianej Hiszpanii (niewiadomo jeszcze kto zdobędzie srebrny, a kto brązowy medal).