W sobotę Polki dokończyły swoją rywalizację w fazie grupowej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rugby 7. Wczoraj Biało-czerwone pokonały rugbystki z Czech 24:7. Dziś nasza kadra zmierzyła się z reprezentacją Meksyku oraz Chin.

Polska vs Meksyk

Do przerwy mieliśmy aż 5 przyłożeń. Wszystkie autorstwa Biało-czerwonych, które kompletnie zdominowały wydarzenia na boisku. Punkty zdobyły Ilona Zaisliuc, Anna Klichowska, Natalia Pamięta oraz dwukrotnie Sylwia Witkowska. Po nich trzykrotnie Julia Druzgała popisywała się skutecznymi podwyższeniami.

Po przerwie zawodniczki z Europy ani myślały, żeby się zatrzymać. Cały czas grały na swoich najwyższych obrotach i zwiększały swoje prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 60:0. W tej części gry swoje 5 punktów dorzuciły Martyna Wardaszka, Monika Pietrzak, Julianna Shuster oraz dwukrotnie Oliwia Krysiak. To zwycięstwo dało już Polką awans do kolejnej rundy.

Polska vs Chiny

Polki oraz Chinki po 2 spotkaniach miały komplet zwycięstw. Wcześniej nasze rywalki pokonały Meksykanki 55:0 oraz Czeszki 41:5, więc mecz ten zadecydował o 1 miejscu w grupie.

Niestety to spotkanie miało zgoła odmienny przebieg niżeli 1 mecz dzisiaj. Choć do przerwy nie było jeszcze tak fatalnie, gdyż nasza reprezentacja przegrywała tylko 1 przełożeniem autorstwa Liu Xiaoqian, tak po przerwie gra Polek się rozsypała. W tej części spotkania chińskie rugbystki wbiegały na nasze pole punktowe trzykrotnie. Autorkami tych punktów były Duo Xinrong, Chen Keyi oraz ponownie Xiaoqian, która ustaliła wynik spotkania na 26:0.

Od jutra zaczynają się ćwierćfinały w tych rozgrywkach i miejmy nadzieję, że Polki wywalczą awans na zbliżające się wielkimi krokami Igrzyska Olimpijskie.