Biało-Czerwone rugbystki w hiszpańskim Elche wczoraj odniosły 2 zwycięstwa i zanotowały 1 porażkę. Dzisiaj zaprezentowały się jeszcze lepiej, odnosząc zwycięstwo w całym turnieju Elche 7s Torneo Internacional Rugby 7!

Polska 28:21 Hiszpania

Na początek dnia na nasze dziewczyny czekał mecz z niepokonanymi dotąd Hiszpankami. Polki rozpoczęły to starcie od szybkiej utraty punktów i wyniku 0:7. Na szczęście te straty udało się odrobić już w 3 minucie za sprawą Julii Druzgały. Hiszpanki niedługo później ponownie wyszły na prowadzenie, ale Biało-Czerwone znów odpowiedziały, tym razem przyłożeniem Ilony Zaishliuk. Do przerwy w spotkaniu był więc remis 14:14. Druga połowa była nie mniej emocjonująca. Tym razem to Polki szybko wyszły na prowadzenie, gdy przyłożenie zdobyła Zaishliuk, a podwyższyła Druzgała. Wynik 21:14 utrzymywał się przez dłuższy czas, ale Hiszpanki tak łatwo się nie poddały. Udało im się doprowadzić do wyrównania, natomiast w ostatniej minucie meczu z dobrej strony pokazała się Natalia Pamięta, dając nam cenne zwycięstwo.

Polska 21:0 Belgia

Drugi niedzielny mecz naszych reprezentanek nie był już tak zacięty, ponieważ Polki zmierzyły się z najsłabszą ekipą turnieju, czyli Belgią. Co ciekawe, wszystkie punkty zostały zdobyte jeszcze przed przerwą. Wszystkie trzy przyłożenia zanotowała rozgrywająca znakomity turniej Ilona Zaishliuk. W drugiej części gry Biało-Czerwone słusznie postanowiły nie tracić sił, ponieważ zwycięstwo dawało im awans do finału turnieju.

Finał: Polska 24:19 Hiszpania

W meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju Polki zmierzyły się z Hiszpanią. Rywalki z pewnością chciały “odgryźć się” za porażkę sprzed kilku godzin. Spotkanie znowu stało na wysokim poziomie i było bardzo wyrównane. Pierwsze punkty zostały zapisane na konto Hiszpanek po przyłożeniu Aguirre. Udane podwyższenie dało naszym rywalkom prowadzenie 7:0. W ostatniej minucie pierwszej połowy najpierw udało nam się wyrównać stan meczu (znów przyłożenie Zaishliuk!), a następnie nawet wyjść na prowadzenie dzięki Oliwii Strugińskiej. Wynik na półmetku finału wynosił 12:7 dla Polski. Tuż po wznowieniu gry punkty zdobyła Julia Druzgała, ale chwilę później straty zmniejszyła Requena. Po 10 minutach nasze prowadzenie wynosiło tylko 17:14. Na szczęście wtedy swoje umiejętności pokazała Małgorzata Kołdej. Hiszpanki w ostatniej minucie jeszcze zmniejszyły straty, ale nie zdołały odebrać Polsce zwycięstwa!