Niesamowitą serię notują polskie siatkarki grające na Mistrzostwach Europy U20. Reprezentantki Polki po zwycięstwach nad Finlandią (3:1), Serbią (3:0), Ukrainą (3:0) mierzyły się dziś z Czeszkami. W tym pojedynku również wyraźnie dominowały i zwyciężyły 3:0, notując już czwartą wiktorię w turnieju.

Niesamowity powrót w pierwszym secie

Spotkanie lepiej otworzyły Czeszki, które szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Dopiero w kolejnej akcji nasze reprezentantki otworzyły swój dorobek punktowy. Przy stanie 11:5 dla rywalek było już nieciekawie. Jednak podopieczne Miłosza Majki nie zamierzały odpuścić. Rzuciły się do odrabiania strat i po zdobyciu 6(!) punktów z rzędu wyrównały na 11:11. Od tego momentu to Biało-Czerwone przejęły inicjatywę. Najpierw odskoczyły na dwa oczka (16:14), by znów zanotować punktową serię (7 oczek z rzędu) i prowadzić już 21:14. Ta przewaga wystarczyła do spokojnego rozegrania końcówki oraz zwycięstwa w partii otwarcia 25:19.

Słabszy początek i kolejna partia na koncie Biało-Czerwonych

W drugiej odsłonie to Polki zdobyły pierwsze dwa punkty (2:0), by po chwili tracić do rywalek aż cztery (2:6). I znów, podobnie jak w secie otwarcia błyskawicznie zniwelowały straty (6:6). Czeszki jeszcze dwukrotnie miały minimalną przewagę (12:10, 13:12). Druga połowa tego seta to koncertowa gra Biało-Czerwonych. Nasze reprezentantki odjechały na cztery oczka (17:13) i utrzymały dystans do samego końca. Tę odsłonę wygrały 25:21, a w całym spotkaniu prowadziły już 2:0.

Zwycięstwo bez straty seta

Początek trzeciej partii w wykonaniu naszych siatkarek był rewelacyjny. Polki już na samym początku wypracowały sobie solidną zaliczkę (5:0), a później kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Czeszki nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę Biało-Czerwonych. W pewnym momencie ich strata wynosiła już 9 punktów (3:12). Takiej przewagi Biało-Czerwone nie mogły roztrwonić. Dominowały do samego końca, by po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej wygrać 25:18, w całym spotkaniu 3:0 i zapisać czwarte z rzędu zwycięstwo na swoim koncie. Najwięcej punktów dla Polski zdobyła dziś przyjmująca Julia Hewelt (16).

Jutro nasze reprezentantki zmierzą się z drużyną Portugalii, która plasuje się aktualnie na 6. lokacie w grupie 2. Pierwszy gwizdek o 18:30.

Mistrzostwa Europy U20, faza grupowa: Polska – Czechy 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Polska: Agata Milewska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Natasza Ornoch, Julia Hewelt, Zuzanna Suska (L) oraz Maja Malinowska, Zofia Pinderska.

Trener: Miłosz Majka

Fantastyczną postawę naszych młodych reprezentantek doceniają też siatkarze seniorskiej reprezentacji, która już jutro stanie przed szansą na zdobycie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Trener Majka przekazał, że z Paryża spłynęły gratulacje dla naszych pań:

Przesłali nam słowa wsparcia i gratulacje trener Nikola Grbić oraz kapitan zespołu Bartosz Kurek