Biało-czerwoni w poprzedniej kolejce ulegli Francji 1:3, dzisiaj mierzyli się z drużyną teoretycznie słabszą od “Trójkolorowych”. Portugalczycy wygrali na Mistrzostwach Europy tylko dwa spotkania, z Austrią i Ukrainą, 0ba 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, do stanu 3:3 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie, biało-czerwoni zdobyli 4 punkty z rzędu. Następnie, dwie kolejne akcje padły łupem naszych rywali, jednak Polacy odpowiedzieli najlepiej jak mogli, zdobyli kolejne 3 punkty i prowadzili 10:5. Taka przewaga była wystarczająca, aby biało-czerwoni kontrolowali przebieg tego seta. Portugalczycy próbowali gonić wynik, jednakże najbliżej remisu było przy stanie 17:15 oraz 18:16 dla Polski. Następnie biało-czerwoni ponownie powiększyli swoją przewagę (21:16). Koniec końców, pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16 dla Polski.

Druga partia to prawdziwy pokaz siły biało-czerwonych. Polacy zdobyli 9 punktów z rzędu, na samym początku seta i prowadzili 9:0. Następnie, gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Portugalczycy nie byli w stanie dogonić Polaków, walczyli tylko o to, aby porażka w 2 partii była jak najmniejsza. Ostatecznie Polska wygrała drugą partię 25:13.

Trzeci set ponownie rozpoczął się od wyrównanej gry obu reprezentacji. Żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać wypracowanej przewagi punktowej. Kluczowym momentem trzeciego seta była punktowa seria biało-czerwonych od stanu 14:14. Polacy zdobyli wtedy 6 punktów z rzędu i wypracowali sobie przewagę, której nie wypuścili z rąk, aż do końca seta. Wygrali 25:17.

Polska – Portugalia 3:0 (25:16, 25:13, 25:17)

Biało-czerwoni, jutro, rozegrają ostatnie grupowe starcie podczas Mistrzostw Europy do lat 18. Ich rywalem będzie Bułgaria.