Hit dla gości! Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:2. Zawiercianie po zdobyciu Superpucharu nie zwalniają tempa, zaliczając trzecie z rzędu zwycięstwo na polskich boiskach.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie (2:3)

Gospodarze od początku spotkania wyglądali na bardzo zmotywowanych i gotowych do walki. Świetnie pokazuje to także wynik, który po kilku pierwszych akcjach meczu wynosił już 7:2 na korzyść miejscowych. Patrząc z perspektywy kibiców był to niestety koniec – koniec emocji w tym secie. To właśnie wtedy losy pierwszej partii okazały się być rozstrzygnięte. Asseco Resovia nie wypuściła już prowadzenia z rąk, ostatecznie triumfując 25:21.

Druga odsłona wyglądała za to zgoła inaczej. Początek był już bardziej wyrównany, a mniej więcej w połowie seta po raz pierwszy do głosu doszła ekipa gości. Zawiercianie konsekwentnie budowali przewagę, nie dając Resovii swobody w rozgrywaniu akcji. Koniec końców Aluron miał już spokojną najważniejszą część tej partii, wygrywając 25:19.

Trzeci i czwarty set przyniosły obserwatorom nieco więcej walki, a także emocji. Obie ekipy trzymały niewielki dystans do siebie, bijąc się o triumf do ostatniego punktu. Najpierw partię na swoje konto zapisała Aluron CMC Warta, której w końcówce udało się utrzymać niewielką przewagę. Później, po bardzo podobnym przebiegu, w takiej samej sytuacji znalazła się Resovia. Miejscowi na finiszu zdołali wytrzymać presję przyjezdnych, broniąc się przed porażką w całym spotkaniu.

Warto zaznaczyć, że oba sety zakończyły się wynikiem 25:23. W efekcie na rzeszowskiej hali Podpromie czekaliśmy na tie-breaka.

Podczas decydującej odsłony lepsza okazała się drużyna z Zawiercia. Goście zagrali naprawdę przyzwoitą siatkówkę, nie pozwalając rywalowi na kontynuację dobrej dyspozycji sprzed kilkunastu minut. Aluron wygrał piątą partię 15:12, dzięki czemu mógł się cieszyć z kolejnego w tym sezonie triumfu w siatkarskiej PlusLidze.

Drużyna z Zawiercia się nie zatrzymuje! Po fenomenalnej walce i zwycięstwie w Superpucharze Polski, goście rozegrali kolejny fantastyczny mecz na trudnym terenie. W następnej kolejce siatkarskiej PlusLigi zadanie zawiercian będzie już nieco łatwiejsze, ponieważ Aluron CMC stanie naprzeciw GKS-u Katowice. Rzeszowianie za to nie będą mieli chwili wytchnienia, ponieważ po raz kolejny zmierzą się w hicie kolejki. Asseco czeka bowiem wyjazd do Lublina, gdzie na pierwszą niedzielę października zaplanowano pojedynek z miejscową Bogdanką.