Reprezentacja Polski U20 przegrała swój kolejny mecz na Mistrzostwach Europy do lat 20 i straciła matematyczne szansę na awans do strefy medalowej. Polacy przegrali dziś 0-3 z faworyzowaną Francją.

Francja przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania była liderem tabeli i zdecydowanym faworytem starcia z Polską zajmującą dopiero czwarte miejsce. Starcie z Trójkolorowymi było ostatnia szansą by dołączyć się do walki o awans do strefy medalowej. Polacy przegrali gładko w trzech setach przegrywając wysoko każdego seta. Pierwszą partię nasza drużyna przegrała 18-25, drugi set 19-25 a trzeci ostatni set zakończył się wynikiem 17-25.

W ostatnim swoim spotkaniu na Mistrzostwach Europy U20 nasza reprezentacja zmierzy się z Finlandią. Polacy są już bez szans na awans do fazy pucharowej i walczą jedynie o trzecie miejsce w grupie.