Siatkówka: Mistrzostwa Świata znów w Polsce!

Siatkarze reprezentacji Polski

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki ogłosił, że Mistrzostwa Świata w siatkówce w 2027 roku odbędą się w Polsce!

 

Ogłoszenie organizacji MŚ w siatkówce w 2027 roku miało miejsce podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Udział w uroczystości wzięli: premier Mateusz Morawiecki, kapitan kadry Bartosz Kurek, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski oraz minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk.

Tym samym Polska po raz kolejny zorganizuje najważniejszą siatkarską imprezę. W naszym kraju Mistrzostwa Świata odbywały się w 2014 oraz 2022 roku. Z kolei najbliższy siatkarski mundial, w 2025 roku, będzie się odbywał we Włoszech.

– Stoi przed wami szczęściarz. Znalazłem swoją pasję i jest nią siatkówka. Czasem mi dobrze wychodzi i jeszcze mi za to płacą, co jest super połączeniem. Ale najważniejsze, że żyję w kraju, który dba i troszczy się o mój sport. Mamy wsparcie od najważniejszych ludzi w państwie. Te mistrzostwa świata, to będzie coś pięknego dla kibiców i dla naszego kraju. Fantastyczna okazja, by zareklamować nasz kraj na arenie światowej. Postaramy się, by puchar wrócił z ziemi włoskiej do Polski już w 2027 roku – powiedział Bartosz Kurek.

O autorze: Katarzyna Kubin

Sport to coś więcej niż moja pasja. Z oczywistych dyscyplin piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie. Z tych bardziej wyszukanych badminton, judo, rugby 7, pięciobój nowoczesny czy kajakarstwo górskie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: