W czwartym spotkaniu podczas siatkarskich Mistrzostw Europy U17 reprezentacja Polski mierzyła się z Holendrami. Biało-Czerwoni pewnie zwyciężyli 3:0, odnosząc tym samym swoje czwarte zwycięstwo na tej imprezie.

Nasi reprezentanci świetnie weszli w to spotkanie i od początku to oni dyktowali warunki gry. Skuteczna gra w ataku połączona ze słabą dyspozycją Holendrów pozwoliła na wypracowanie przewagi, której nie oddali już Polacy i wygraną w tym secie 25:18.

Podobnie jak pierwsza, druga odsłona od początku zdominowana była przez Biało-Czerwonych. Znowu  świetnie spisywali się w ofensywie, co przełożyło się na wysokie prowadzenie. Rywale mieli za to problemy z przyjmowaniem naszych zagrywek i ta partia również padła łupem Polaków 25:15.

W trzecim secie Polacy, podbudowani świetnymi wynikami dwóch poprzednich partii, byli pewni siebie. Pomogło to w kluczowych momentach seta. Holendrzy zdołali doprowadzić do wyrównania i stanu 16:16. Końcówka była już zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak więcej krwi zachowali nasi młodzi siatkarze i to oni mogli cieszyć się z wygranej 25:21 i 3:0 w całym spotkaniu.

Najlepiej punktującym w naszym zespole był dziś Jakub Szczurowski (15). Już jutro Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Czech. Początek tego spotkania o 15:00.

Mistrzostwa Europy U17, faza grupowa: Polska – Holandia 3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

Polska: Igor Nurkiewicz, Patryk Dudek, Oskar Trawka, Jakub Szczurowski, Marcel Kiciński, Filip Falkowski, Jakub Olejniczak (L) oraz Bartosz Chrzanowski, Wojciech Olejniczak, Maksymilian Łysoń