Od wygranej bez straty seta rozpoczęły Polki zmagania w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w Mielcu. Na otwarcie w trzech partiach rozprawiły się z Dominikankami.

Wyjściowa szóstka: Agnieszka Korneluk, Natalia Mędrzyk, Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (libero)

Spotkanie od udanego ataku rozpoczęła Magdalena Stysiak. Polki szybko zbudowały spokojną przewagę (5:2), którą tylko sukcesywnie powiększały. Przez to trener rywalek już przy stanie 8:3 był zmuszony prosić o przerwę. Nie obyło się jednak bez drobnych błędów po stronie Biało-Czerwonych. Na szczęście szybko były one niwelowane świetną grą, dzięki czemu Polki cały czas były na prowadzeniu (15:9). Na boisku po dłuższej przerwie pojawiła się Maria Stenzel. W końcową fazę seta nasze siatkarki wchodziły z miażdżącą przewagą siedmiu punktów (20:13). Obraz gry w pierwszej partii nie uległ już zmianie, a zakończyła ją udanym atakiem Martyna Łukasik (25:18).

Drugą odsłonę spotkania rozpoczęliśmy od gry punkt za punkt. Jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły Polki (6:4). Biało-Czerwone utrzymywały przewagę, choć znowu nie obyło się bez błędów. Polskie siatkarki szybko poprawiły grę i powiększyły prowadzenie (13:8). Rywalki jednak cały czas starały się trzymać kontakt punktowy. Gdy nasza przewaga stopniała do zaledwie jednego “oczka”(19:18) o przerwę poprosił Stefano Lavarini. Po powrocie Polki wróciły do dobrej dyspozycji i wygrały drugą partię 25:19.

Trzecią odsłonę spotkania od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęły Dominikanki (2:0). Mimo walki Polek, cały czas lekką przewagę utrzymywały rywalki, co skutkowało przerwą na życzenie Stefano Lavariniego (7:11). Tuż po niej nasze siatkarki odrobiły większość strat (10:11). Po chwili Biało-Czerwone wreszcie wyszły na prowadzenie (13:12). Następnie gra toczyła się punkt za punkt. Po kilku minutach Polkom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Tym razem Polki “dociągnęły” przewagę już do samego końca, wygrywając trzeciego seta 25:21.

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej to dla polskich siatkarek ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. W Mielcu Biało-Czerwone zmierzą się jeszcze z Francją (18.07) oraz Serbią (19.07).

Polska – Dominikana 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)