Mamy kolejne zwycięstwo na mistrzostwach Europy do lat 20! Polki pokonały Irlandki 3:0 i zameldowały się w półfinale tej imprezy.

Tego mogliśmy się spodziewać. Rywal z najniższej półki, który do tej pory nie zdobył nawet seta musiał zostać pokonany. Po około godzinie tak też się stało. Biało-Czerwone zagrały pewnie, bez większego wysiłku i w jak najkrótszym czasie zakończyły to spotkanie. Polki dzięki temu zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do strefy medalowej.

Zaskakujący początek

Początek spotkania był nieco bardziej wymagający dla naszej kadry niż się spodziewaliśmy. Irlandki prowadziły nawet 6:5 i nie zamierzały zwalniać tempa. Na szczęście Biało-Czerwone w porę złapały dobry rytm, odskakując rywalkom na bezpieczną przewagę. Pierwsza partia zakończyła się po 23 minutach z wynikiem 25:12 dla Polski.

Pełna kontrola

Drugi set był już pod pełną kontrolą naszych zawodniczek. Polki objęły prowadzenie aż 12:2 i od tego momentu trzymały przewagę powyżej dziesięciu oczek. W dalszej fazie nie wydarzyło się nic, co mogło zagrozić naszemu zespołowi. Koniec końców Biało-Czerwone zwyciężyły 25:12 i były coraz bliżej zakończenia tego meczu.

Bez historii

Ostatnia partia przebiegała tak naprawdę bardzo podobnie do poprzedniej. Nie zmieniło się nic i to Polki kontrolowały przebieg seta od początku do końca. Ostatecznie reprezentantki Polski wygrały 25:8, zamykając całe spotkanie w trzech setach.

To był przyjemny pojedynek na koniec rywalizacji grupowej. Tak naprawdę nasz zespół przeszedł delikatny trening przed najważniejszą fazą turnieju. Po sześciu dotychczasowych zwycięstwach w mistrzostwach Europy przyszedł czas na półfinał. Teraz każda porażka spowoduje, że marzenia o złotym medalu będą już przeszłością. Trzymamy zatem kciuki za reprezentantki Polski i wyczekujemy na kolejny krążek na młodzieżowej imprezie.