Siatkówka: Pierwsza porażka reprezentacji U21 na MŚ

Reprezentacja Polski siatkarek U21 przegrała 2:3 z Włoszkami w trzecim meczu Mistrzostw Świata. To pierwsza porażka Biało-Czerwonych w turnieju.
Biało-Czerwone w pierwszych meczach na Mistrzostwach Świata U21 pokonały 3:0 Egipt oraz 3:0 Turcję. Dziś zmierzyły się z reprezentacją Włoch, która również przystąpiła do tego meczu z kompletem punktów. Włoszki pokonały wcześniej 3:0 Czechy, a także 3:0 Algierię.
Mecz od początku był bardzo wyrównany. W pierwszej partii żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie zbyt dużej przewagi. Ostatecznie niestety set trafił na konto Włoszek. Nasze rywalki poszły za ciosem i zanotowały bardzo mocny początek w drugiej partii. Strata zrobiła się na tyle duża, że Polki nie były w stanie jej odrobić i przegrały bardzo wysoko, bo do 16. Mimo wyniku 0:2 Biało-Czerwone się nie poddały i dość pewnie wygrały dwa kolejne sety. Kolejno do 21 oraz do 19. W tie-breaku w grę Polek ponownie wkradły się błędy, co skrzętnie wykorzystywały Włoszki. Po jednostronnym ostatnim secie reprezentacja Italii wygrała cały mecz wynikiem 3:2. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Julia Hewelt – 20.
Kolejne spotkanie nasza reprezentacja rozegra w poniedziałek. Rywalkami będą Algierki. Z kolei w ostatnim meczu grupowym, we wtorek, Biało-Czerwone podejmą Czeszki.
Włochy – Polska 3:2 (25:23, 25:16, 21:25, 19:25, 15:4)
Włochy: Nicole Piomboni, Dalila Marchesini, Teresa Bosso, Helena Sassolini, Merit Adigwe, Linda Manfredini, Anna Bardaro (libero) oraz Erika Esposito, Emma Magnabosco.
Polska: Anna Fiedorowicz, Wiktoria Szewczyk, Rozalia Moszyńska, Maria Spławska, Aleksandra Adamczyk, Julia Hewelt, Zuzanna Suska (libero) oraz Agata Milewska, Maja Malinowska, Aleksandra Walczak, Martyna Podlaska, Patrycja Łagida.