Za nami kolejny dzień Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Poza wycofaniem jednej z naszych par możemy być zadowoleni z dzisiejszej dyspozycji naszych siatkarzy oraz siatkarek plażowych. Oglądaliśmy bowiem dokończenie fazy grupowej mężczyzn, z której dwie nasze pary awansowały do fazy Play-Off oraz zwycięski mecz naszej kobiecej pary Śliwka/Wachowicz w 1/16 finału.

Problemy zdrowotne naszej najlepszej pary

Najsmutniejszą wiadomością dnia dla polskich kibiców siatkówki plażowej bez wątpienia było wycofanie się z turnieju Michała Bryla oraz Bartosza Łosiaka. Rywalom Polaków przyznano walkowery, a o samym wycofaniu wiemy tyle, że nastąpiło ono z powodów zdrowotnych.

Niesamowita walka w drugim secie

Bardzo dobrze zaprezentowały się dzisiaj nasze Panie: Jagoda Śliwka oraz Aleksandra Wachowicz. Polki w 1/16 finału pokonały Czeszki Miroslavę Dunarovą i Danielę Mokrą 2:0 (21:14, 34:32) i awansowały do dalszej fazy turnieju. W pierwszym secie nasze reprezentantki szybko zyskały przewagę i stopniowo ją powiększały. Ostatecznie pewnie, bo mając aż 7 punktów więcej od rywalek, Śliwka i Wachowicz wygrały seta. Dużo emocji było w drugim secie, bowiem obie pary niesamowicie walczyły o każdą piłkę. Zawodniczki grały punkt za punkt, ale ostatecznie to Polki zrobiły sobie dwupunktową przewagę zapisując tego długiego seta (siatkarki rozegrały w nim 66 punktów!) na swoje konto. Kolejnymi przeciwniczkami pary Śliwka/Wachowicz będą Niemki Muller i Tillmann.

Awans par Kantor/Zdybek oraz Janiak/Brożyniak

Jedną porażkę i jedno zwycięstwo mają dzisiaj na swoim koncie Piotr Kantor i Jakub Zdybek. W pierwszym spotkaniu Polacy ulegli holenderskiej parze Steven van de Velde/Matthew Immers 0:2 (16:21, 17:21), a w drugim meczu pokonali Niemców Paula Henninga i Maximiliana Justa 2:0 (21:17, 21:15). Nasi reprezentanci są już pewni awansu do 1/16 finału całego turnieju. W swojej grupie wygrali bowiem dwa spotkania, a przegrali tylko jedno.

Taki sam bilans dzisiaj ma para Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. Polacy najpierw pokonali reprezentantów Portugalii Pedrosę i Camposa 2:0 (22:20, 21:17), a wieczorem przegrali z reprezentantami Litwy – Stankeviciusem i Knasasem 0:2 (18:21, 15:21). Mimo tylko jednego zwycięstwa w fazie grupowej (wczoraj Polacy ponieśli jeszcze jedną porażkę) nasza para również zagra w 1/16 fazy Play-Off.