Dzisiaj z samego rana rozpoczęła się główna część Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. Polskę na tym etapie reprezentują dwie pary: Filip Lejawa/Szymon Beta oraz mistrzynie Europy Małgorzata Ciężkowska/Urszula Łunio. Obie pary na sam początek faz grupowych wygrały swoje spotkania 2:0!

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio:

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio dostały dość łatwe rywalki na rozpoczęcie młodzieżowego mundialu. Pierwszymi rywalkami Polek w fazie grupowej były Marokanki Aida Nogales Lamzaouak/Carmen Nogales Lamzaouak. Nasza siatkarki kompletnie zdemolowały swoje rywalki, wygrywając pierwszego seta 21:12. Drugi set to była jeszcze większa deklasacja, a z punktu widzenia rywalek nawet kompromitacja, gdyż Polki wygrały seta 21:5 i całe spotkanie łatwo i przyjemnie 2:0.

Nasze siatkarki w czwartek zmierzą się z Ekwadorkami: Stephany Valeska Cherrez Yucailla/Ilanna Dvorquez Saman, które przegrały swoje pierwsze spotkanie w grupie.

Ciężkowska/Łunio – Aida/Carmen (Maroko) 2:0 (21:12, 21:5)

Filip Lejawa i Szymon Beta:

Natomiast nasi panowie Filip Lejawa/Szymon Beta na start fazy grupowej dostali Egipcjan, parę Mazen Mostafa/Youssef Abdelrahman. Polacy, podobnie jak Polki, wygrali pierwszego seta do 12 z przedstawicielami kontynentu Afrykańskiego. Natomiast w drugim secie już zdecydowanie bardziej się męczyli z egipskim duetem. Rywale Polaków sporadycznie, ale w tym secie wychodzili nawet na prowadzenie, umiejętności były jednak po stronie naszych siatkarzy. Lejawa i Beta znakomicie rozegrali końcówkę i od stanu 16:16 wyłącznie oni już zdobywali punkty. Polacy wygrali spotkanie 2:0 i także dobrze weszli w fazę grupową.

Polacy w czwartek zmierzą się z Chińczykami: Yongji Zhou/Zongqi Xu, którzy również wygrali swój pierwszy mecz.

Lejawa/Beta – Mazen/Youssuf (Egipt) 2:0 (21:12, 21:16)