To już koniec Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej dla polskich par. W piątek zagrały trzy Biało-Czerwone duety i wszystkie przegrały swoje pojedynki.

Śliwka i Wachowicz 9. duetem Europy

Do 1/8 finału dotarły Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz. Na tym etapie Polki zmierzyły się z Niemkami Svenją Muller i Cinją Tillmann. Siatkarki zza naszej zachodniej granicy kontrolowały to spotkanie. Już na początku pierwszej partii odskoczyły naszym reprezentantkom na cztery oczka (7:3), a następnie pilnowały przewagi. Jedyne zawahanie po ich stronie pojawiło się kiedy Biało-Czerwone rzuciły się w pogoń i zbliżyły na zaledwie jeden punkt (10:11). Wtedy Niemki znów wrzuciły wyższy bieg, wyszły na prowadzenie 14:10 i do końca premierowej odsłony grały spokojnie, zwyciężając 21:15. Przebieg drugiego seta był jeszcze bardziej bezlitosny dla Polek. Już na starcie musiały gonić wynik (0:5) i ani przez moment nie zdołały zbliżyć się do rywalek na mniej niż 4 oczka (2:6, 5:11, 12:18). W konsekwencji uległy w tej partii 14:21, w całym spotkaniu 0:2 i zostały sklasyfikowane jako 9 para Mistrzostw Europy.

Śliwka/Wachowicz – Muller/Tillmann 0:2 (15:21, 14:21)

Męskie duety odpadają na etapie Rundy24

Zwycięstwa nie zdołał odnieść dziś również żaden z męskich duetów. Piotr Kantor i Jakub Zdybek w trzech setach ulegli Szwajcarom Quentinowi Metralowi i Yvesovi Haussenerowi. Z kolei Piotr Janik i Jędrzej Brożyniak, również po meczu na pełnym dystansie, przegrali z Nikolaiem Molem Hendrickiem i Mathiasem Berntsenem z Norwegii, tym samym żegnając się z Mistrzostwami Starego Kontynentu. Wcześniej z powodu problemów zdrowotnych z dalszej gry zrezygnowali Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Kantor/Zdybek – Metral/Haussener 1:2 (16:21, 21:19, 14:16)

Janik/Brożyniak – Hendrick/Berntsen 1:2 (18:21, 21:17, 15:12)