Siatkówka plażowa: Ciężkowska i Łunio grają dalej!

Rozpoczął się kolejny turniej z cyklu Beach Pro Tour Challenge. Tym razem gospodarzem jest turecka Alanya. Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio pozytywnie zakończyły fazę grupową.
Już wczoraj rozpoczęła się rywalizacja w Antalyi. W kwalifikacjach odpadli niestety Piotr Kantor i Filip Lejawa, więc w turnieju głównym nie zobaczymy żadnej naszej męskiej pary. W tej sytuacji jedynymi reprezentantkami są Ciężkowska i Łunio. Biało-Czerwone w pierwszym meczu grupy G zmierzyły się z Włoszkami: Claudią Scampoli i Giadą Bianchi. Pierwszy set tego meczu był dość wyrównany. Polki skutecznie odrobiły straty od stanu 10:15, a w końcówce obroniły dwie piłki setowe. Niestety to nie wystarczyło, Włoszki wygrały 21:19. W drugiej partii równa gra trwała tylko do połowy, potem rywalki „odjechały” naszym siatkarkom i zakończyły mecz zwycięstwem 2:0.
W drugim dzisiejszym meczu Ciężkowska i Łunio zagrały przeciwko Litwinkom. Daniele Kvedaraite oraz Jekaterina Kovalskaja już na początku pierwszego seta straciły dużo punktów. Nasze siatkarki utrzymywały dużą przewagę do końca partii i wyszły na prowadzenie 1:0. Początek drugiego seta był wyrównany, ale od remisu 10:10 na boisku rządziły już tylko Polki. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały mecz wynikiem 2:0 (21:14, 21:15). Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio awansowały tym samym do rundy 24.
Beach Pro Tour Challenge, Faza grupowa:
Ciężkowska/Łunio – Scampoli/Bianchi 0:2 (19:21, 16:21)
Ciężkowska/Łunio – Kvedaraite/Kovalskaja 2:0 (21:14, 21:15)