Za nami spotkanie 1/8 finału Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej z udziałem Macieja Rudola i Bartosza Łosiaka. Biało-Czerwoni ulegli rywalom z Niemiec 0:2.

W spotkaniu o ćwierćfinał Mistrzostw Europy Polacy mierzyli się z niemieckim duetem Nils Ehlers/Clemens Wickler. Mecz rozpoczął się od dosyć wyrównanej gry. Tak było aż do stanu 7:7. Od tej chwili przewagę zaczęli budować rywale, doprowadzając do wyniku 17:12. W końcówce Biało-Czerwoni próbowali jeszcze gonić wynik, ale ostatnie akcje należały do Niemców i to oni wygrali pierwszą partię 21:18.

Podbudowani dobrą grą we wcześniejszej odsłonie meczu niemieccy siatkarze szybko objęli prowadzenie również w drugim secie (4:1). Rywale skutecznie powiększali przewagę, prowadząc momentami nawet pięcioma punktami. Polacy dzielnie walczyli, co skutkowało wyrównaniem stanu punktowego. Przez chwilę gra była znowu wyrównana. Od stanu 16:16 jednak ponownie lepsi byli Niemcy. To oni zdominowali końcówkę i wygrali seta 21:17 oraz całe spotkanie 2:0. Tym samym na Mistrzostwach Europy w Wiedniu nie będziemy oglądać już żadnej polskiej pary.

Mistrzostwa Europy, 1/8 finału: N. Ehlers/C. Wickler – M. Rudol/B. Łosiak 2:0 (21:18, 21:17)