Biało-Czerwoni – Szymon Pietraszek/Jakub Krzemiński w finale pokonali 2-0 parę z Łotwy zdobywając złote medale Mistrzostw Świata do lat 19!

Krzemiński/Pietraszek – Šalkovskis/Jaundžeikars (Łotwa) 2-0 (25-23, 21-19)

Początek wielkiego finału był bardzo wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Polacy na moment wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5-3), jednak po chwili był już remis (6-6). Przed przerwą techniczną polskiemu duetowi ponownie udało się odskoczyć na dwa “oczka” (11-9). Ale niestety po powrocie na boisko do ataku rzucili się rywale, którzy wyrównali stan meczu, a następnie wyszli na prowadzenie (16:15). Para z Łotwy miała również przy wyniku 20-17 pierwszą piłkę setową. Biało-Czerwoni jednak nie poddawali się dzięki czemu doprowadzili do remisu 20-20. Ostatecznie to para Krzemiński/Pietraszek okazała się lepsza w pierwszej partii wygrywając ją 25-23!

Drugiego seta lepiej rozpoczęli rywale, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5-3. Biało-Czerwoni na szczęście nie dali Łotyszom odskoczyć doprowadzając do remisu (7-7). Krzemiński/Pietraszek tak samo jak w pierwszej partii tak samo w drugiej tuż przed przerwą techniczną wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie (11-9). Tym razem Polacy skutecznie powstrzymali napór rywali utrzymując niewielką przewagę. Finalnie to Biało-Czerwoni jako pierwsi zdobyli 21 punkt wygrywając 21-19 i tym samym zostając Mistrzami Świata do lat 19!