Po dobrym turnieju w swoim wykonaniu polskie siatkarki stanęły dziś przed szansą zdobycia brązowych medali Mistrzostw Europy U22. Po drugiej stronie siatki stanęły rywalki i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

Mocne otwarcie Turczynek

Początek spotkania nie zwiastował kłopotów Biało-Czerwonych. W pierwszych akcjach obie ekipy zmieniały się na prowadzeniu i prowadziły wyrównaną grę aż do stanu 9:9. Wtedy jednak wyższy bieg wrzuciły Turczynki, które odskoczyły na kilka punktów (12:9) i nie pozwoliły się dogonić do samego końca partii otwarcia. W pewnym momencie wynik wyglądał już bardzo źle dla polskiego zespołu (12:19, 16:22). Tak poważnej straty podopieczne Jakuba Głuszaka nie były w stanie odrobić, uległy wysoko 16:25, a w całym spotkaniu przegrywały 0:1.

Walka o przełamanie

W drugiej partii Polki próbowały przejąć inicjatywę i wyszły na prowadzenie (4:2), na którym utrzymywały się niemal do połowy seta. Rywalki zdołały jednak wyrównać na 13:13. Od tego momentu to one zaczęły kontrolować wydarzenia na boisku, odskakując naszym reprezentantkom na pięć oczek (20:15). Gdy wydawać się mogło, że zespół Luci Pieragnoliego szybko zamknie tę partię, Biało-Czerwone zerwały się do ataku. W imponującym stylu obroniły trzy piłki setowe. Niestety przy kolejnej błąd w ataku popełniła Staniszewska, co sprawiło, że Turczynki wygrały 25:23, a w całym spotkaniu było już 2:0.

Niemoc Biało-Czerwonych

Siatkówka, zwłaszcza ta kobieca, wielokrotnie obfitowała w zwrotu akcji, dlatego Polki wciąż miały nadzieję na odwrócenie wyniku. W sobotę jednak Turczynki okazały się za mocne. Już na początku trzeciego seta zdobyły dwupunktową przewagę (5:3). Z biegiem czasu skrupulatnie ją powiększały (15:9). I choć Biało-Czerwone walczyły i wyrównały rezultat na 16:16, był to ostatni ich zryw. Od tej pory nasze reprezentantki zanotowały gigantyczny przestój, zdobyły zaledwie jedno oczko i uległy 17:25, a w całym spotkaniu 0:3. Tym samym zakończyły udział w Mistrzostwach Europy U22 na 4. lokacie. W chwili pisania tego artykułu trwa jeszcze finał pomiędzy Włoszkami, a Serbkami. Bliżej końcowego triumfu są reprezentantki Italii, bowiem prowadzą już 2:0.

Zwycięstwo kadry U18

Polskie zawodniczki rywalizują również na Mistrzostwach Europy U18. W sobotnim spotkaniu Biało-Czerwone pokonały Greczynki 3:0 (25:19, 25:19, 25:17). Kolejny mecz odbędzie się w poniedziałek, a po drugiej stronie siatki staną Turczynki.