26 sierpnia rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy siatkarzy. W turnieju bierze udział szesnaście zespołów.

Polscy siatkarze awans na mistrzostwa Europy wywalczyli grając (bez straty punktu) w Mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA), które rozgrywane były w styczniu tego roku, w Gorzowie Wielkopolskim.

KADRA POLSKI SIATKARZY U20:

Rozgrywający: Błażej Bień, Artur Becker

Atakujący: Wiktor Nowak, Igor Rybak

Środkowi: Jakub Nowak, Kamil Urbańczyk, Wiktor Przybyłek, Oskar Kukie, Kamil Mamot

Przyjmujący: Jakub Kiedos, Stanisław Chaciński, Artur Brzostowicz, Michał Grzyb, Aleksander Nowik

Libero: Maksymilian Granieczny, Jakub Kubacki

W pierwszym meczu ME Polacy przegrali z Turcją 1:3, w drugim pokonali Austrię 3:0.

Lepiej w mecz weszli zawodnicy z Ukrainy, bo już w pierwszych minutach wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Wszystko dzięki świetnej grze w ataku oraz skutecznym bloku. Nasi siatkarze nieco się pogubili i nie zdołali dogonić wynikiem rywali.

W drugiej odsłonie gra naszej reprezentacji zdecydowanie się poprawiła. Świetnie spisywali się Jakub Kiedos, Igor Rybak i Artur Brzostowicz (75% skuteczności w ataku!). Cały set grany był punkt za punkt, ale pomimo tego, że Polacy obronili trzy piłki setowe (24:23, 25:24, 26:25) nie udało im się wyjść zwycięsko z tej części meczu.

Trzecią partię Biało-Czerwoni rozpoczęli uciekając na 8:3, a rywale małymi kroczkami odrabiali straty. Zbliżyli się na kontakt jednak Polakom udało się utrzymać prowadzenie i wygrać tego seta.

Czwarta odsłona była znowu wyrównana. Tym razem do remisu 14:14, bo potem trzy akcje z rzędu wygrali Ukraińcy i wyszli na 17:14. Z każdą kolejną akcją zwiększali swoją przewagę i ostatecznie to oni byli górą w dzisiejszym spotkaniu 3:1.

Polska – Ukraina 1:3 (17:25, 26:28, 25:21, 20:25)

Polska: Błażej Bień, Wiktor Przybyłek, Jakub Kiedos, Artur Brzostowicz, Jakub Nowak, Igor Rybak, libero Maksymilian Granieczny i Aleksander Nowik oraz Artur Becker, Wiktor Nowak, Kamil Urbańczyk

Ukraina: Andrii Chelenyak, Maksym Tonkonoh, Denys Dehtiar, Eduard Shteryk, Ruslan Chervatiuk, Yevhenii Boiko, libero Mykola Dzhul oraz Artem Riazanov, Oleksandr Boiko, Yaroslav Horobets