Biało-Czerwoni mają za sobą trzecie spotkanie na siatkarskich Mistrzostwach Europy do lat 18. Tym razem w pokonanym polu zostawili Finów.

Nasi siatkarze bardzo dobrze weszli w inauguracyjną partię i szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Polacy utrzymywali przewagę przez dosyć długi czas, ale w końcu rywale zdołali doprowadzić do wyrównania (16:16). Od tej pory gra była już bardziej wyrównana i żadna z drużyn nie zdołała wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Po zaciętej rywalizacji górą z tej partii wyszli jednak reprezentanci Polski, którzy wygrali ją 25:23.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Od stanu 4:4 dominować zaczęli siatkarze reprezentacji Polski. Świetnie dysponowani Biało-Czerwoni w pewnym momencie prowadzili nawet siedmioma punktami (11:4). Fantastyczna gra Polaków sprawiała również, że błędy zaczęli popełniać ich rywale. Tym samym nie byli już w stanie nawiązać walki w tej partii, która padła łupem naszych siatkarzy aż 25:16.

Zmotywowani Polacy świetnie rozpoczęli również rywalizację w trzeciej odsłonie spotkania, szybko uzyskując prowadzenie 6:2. Rywale jednak nie zamierzali łatwo odpuszczać i starali się walczyć o pozostanie w grze. Rozpędzeni Polacy na niewiele jednak im pozwalali, aż do samej końcówki, kiedy to Finowie doprowadzili do wyrównania (22:22). Do rozstrzygnięcia tej partii potrzebna była gra na przewagi, która dość niespodziewanie okazała się zwycięska dla rywali. Wygrali oni 27:25 i doprowadzili do zmniejszenia strat w całym spotkaniu. Polacy tym samym stracili pierwszego seta na tych mistrzostwach.

W czwartej odsłonie meczu rywalizacja początkowo znowu toczyła się punkt za punkt, ale tym razem z lekką korzyścią po stronie Finów. Rywale postawili trudne warunki Biało-Czerwonym i cały czas utrzymywali nad nimi minimalną przewagę (13:10). W drugiej części seta do lepszej gry wrócili polscy siatkarze, a wynik ponownie oscylował w okolicach remisu. W samej końcówce znowu oglądaliśmy grę punkt za punkt. Zawodnicy zmuszeni byli więc do gry na przewagi. Ostatecznie, po pełnej emocji końcówce, ze zwycięstwa w całym spotkaniu mogli cieszyć się Biało-Czerwoni (28:26).

Polacy na ten moment prowadzą w grupie 1 z kompletem punktów na koncie po trzech rozegranych spotkaniach oraz z zaledwie jednym straconym setem. Kolejny mecz Biało-Czerwoni zagrają w niedzielę z reprezentacją Turcji.

Mistrzostwa Europy U18, faza grupowa: Finlandia – Polska 1:3 (23:25, 16:25, 27:25, 26:28)

Polska: Maciej Drąg, Patryk Dudek, Bartosz Chrzanowski, Oskar Trawka, Tymoteusz Lenik, Marcel Kiciński, Marcel Schadach (libero), Jakub Szczurowski (libero) oraz Szymon Pobrotyn, Filip Falkowski

Trener: Jacek Nawrocki