Biało-Czerwone z kolejnym zwycięstwem podczas Mistrzostw Europy do lat 20. Tym razem podopieczne Miłosza Majki w czterech setach pokonały reprezentantki Portugalii.

Początek spotkania był dosyć wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Zmieniły to Portugalki kiedy po asie serwisowym wyszły na trzypunktowe prowadzenie (13:10). Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego kontynuowały fragment bardzo dobrej gry dzięki czemu powiększyły swoje prowadzenie do stanu 17:11. Biało-Czerwone zmniejszyły straty (19:21) ale nie były w stanie doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Portugalki wygrały premierową odsłonę meczu 25:21.

Podrażnione Polki świetnie rozpoczęły drugą partię szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Niestety chwilę dekoncentracji wykorzystały rywalki, które doprowadziły do remisu 4:4. Od tego momentu oglądaliśmy bardzo zaciętą grę z obu stron. Przerwały to Biało-Czerwone, które wyszły na prowadzenie 16:13. Nasze siatkarki nie dały już wydrzeć sobie zwycięstwa w drugiej partii Portugalkom wygrywając ją 25:20.

Nakręcone zwycięstwem w poprzedniej partii Polki bardzo dobrze rozpoczęły także trzeciego seta od prowadzenia 6:2. Rywalki próbowały się przeciwstawić ale co raz lepsza gra Biało-Czerwonych pozwoliła na powiększenie przewagi do różnicy siedmiu “oczek” (12:5). Polskie siatkarki dalej kontrolowały przebieg meczu konsekwentnie zbliżając się do zwycięstwa w trzeciej partii. Ostatecznie po skutecznym ataku Mai Malinowskiej Biało-Czerwone mogły na swoje konto zapisać drugiego wygranego seta, tym razem wynikiem 25:14.

Czwarta odsłona meczu była dość wyrównana ale w pewnym momencie Polki stanęły co wykorzystały rywalki. Portugalki od 5:5 wygrały pięć kolejnych akcji doprowadzając do rezultatu 10:5! Przez kolejne piłki tego seta przeciwniczki trzymały nasze siatkarki na bezpieczny dystans. Jednak w k0ńcówce Biało-Czerwone odwróciły losy tej partii! Najpierw doprowadziły do remisu, a później wygrały cały 25:22 oraz całe spotkanie 3-1.

Polska-Portugalia 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:22)

Polska: Milewska (9), Fiedorowicz (15), Moszczyńska (7), Walczak (1), Ornoch (4), Hewelt (15), Suska (libero) oraz Malinowska (13), Adamczyk (3), Siuda (1), Pinderska (2)