Polskie siatkarki po raz drugi z rzędu, a zarazem drugi w historii zagrają o medal Ligi Narodów. Poprzedni etap zmagań zakończyły z bilansem dziesięciu wygranych i dwóch porażek.

W tym sezonie Polki zajęły trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Narodów.
W ćwierćfinale reprezentacja Polski pokonała broniącą tytułu Turcję 3:2.

Polska i Włochy mierzyły się już w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W Antalyi, Polki pokonały rywalki 3:0.

Mecz otworzyła ze skrzydła Magdalena Stysiak, a Agnieszka Korneluk trafiła ze środka. Po trzecim punktowym bloku i kiwce Alessi Orro, Włoszki wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. Miriam Sylla zapunktowała kolejnym atakiem i asem serwisowym, a Paola Egonu skuteczną kiwką. Po przerwie dla Polski Magda Stysiak przerwała dobrą serię Włoszek, a asem serwisowym popisała się Agnieszka Korneluk. Jednak po zepsutym ataku Martyny Łukasik i asie serwisowym Egonu, Włoszki prowadziły 19:13 i nie oddały prowadzenia do końca seta.

Drugą odsłonę Włoszki zaczęły trzema punktami z rzędu. Po świetnej zagrywce Natalii Mędrzyk, Magda Stysiak zapunktowała na siatce. Od wyniku 8:8 rywalki zaczęły uciekać. Polki nie były w stanie przebić się przez świetnie zbudowany blok Włoszek, co zaowocowało kolejnym wysoko wygranym setem przez przeciwniczki.

Trzecią partię od punktu rozpoczęła Magda Stysiak. Do remisu 6:6 gra toczyła się punkt za punkt, potem jednak reprezentacja Włoch znowu zaczęła uciekać z wynikiem i ostatecznie wygrała dzisiejsze spotkanie 3:0. Najwidoczniej wczorajszy trudny długi mecz z Turcją dał się we znaki tym bardziej, że nasze siatkarki miały zaledwie 18 godzin na regenerację pomiędzy meczami. Zespoły, które swój ćwierćfinał rozegrały dzień wcześniej, półfinałowe starcia grają później…

Nasze siatkarki zagrają w meczu o trzecie miejsce w niedzielę o godzinie 12.00. Ich rywalem będzie przegrany z dzisiejszego meczu pomiędzy Brazylią a Japonią (sobota, 15.30).

Włochy – Polska 3:0 (25:18, 25:18, 25:12)

Włochy: Egonu, Orro, Fahr, Danesi, Bosetti, Sylla, De Gennaro (libero) oraz Degradi, Antropova, Giovanini

Polska: Stysiak, Wołosz, Korneluk, Jurczyk, Czyrniańska, Łukasik, Szczygłowska (libero) oraz Różański, Mędrzyk, Smarzek, Wenerska, Alagierska