W drugim meczu podczas Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, polskie siatkarki zmierzyły się z zawodniczkami z Francji.

Memoriał rozgrywany jest w Mielcu  i jest sprawdzianem dla wszystkich grających zespołów tuż przed igrzyskami w Paryżu.

We wtorkowym meczu, Polki wygrały z Dominikaną 3:0. Dużo gorzej poszło Francuzkom, które w pierwszym spotkaniu musiały uznać wyższość zawodniczek z Serbii.

W dzisiejszym meczu pierwsze dwa punkty zdobyły Martyna Czyrniańska i Martyna Łukasik. Z każdą kolejną minutą nasze siatkarki coraz pewniej zdobywały punkty. Pomimo kilku błędów popełnionych przy zagrywce Polki świetnie radziły sobie w ataku. Po mocnym ciosie Magdaleny Stysiak z kontrataku, wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Zaraz potem asa serwisowego dołożyła Czyrniańska, a kolejne punkty, które dały nam niesamowitą przepaść punktową dodały Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik oraz Magda Jurczyk.

W drugiej partii rywalki szukały sposobu na nasze zawodniczki na szczęście go nie znalazły. Po asie serwisowym Magdy Stysiak Polki prowadziły już 8:3. Z czasem Francuzki zaczęły powoli odrabiać straty i po trzech zdobytych punktach z rzędu zbliżyły się na kontakt. Rewelacyjny atak, a po chwili również i as serwisowy Magdaleny Jurczyk wyprowadziły nasze siatkarki na kolejne kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca seta.

W trzeciej odsłonie to znowu Polki wystartowały z wysokiego “C” i ekspresowo prowadziły 3:0. Po skutecznym kontrataku Malwiny Smarzek tablica wyników pokazywała już 7:2. Z lewej flanki zapunktowała Amélie Rotar, a Iman Ndiaye dołożyła skuteczną kiwkę i to dało jeszcze nadzieje Francuzkom na odrobienie strat. Co też się stało, bo w końcu doprowadziły do remisu. Biało-Czerwone jednak nie odpuściły i nie oddały tego seta przeciwniczkom. Ostatnie, decydujące punkty, które dały wygraną wywalczyła Malwina Smarzek.

Polska – Francja 3:0 (25:11, 28:26, 25:22)

Polska: Wołosz, Czyrniańska, Alagierska, Stysiak, Łukasik, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Stenzel, Smarzek, Wenerska.

Francja: Stojiljkovic, Cazaute, Sylves, Ndiaye, Rotar, Olinga, Gelin (libero) oraz Respaut, Gicquel, Giardino.

W najbliższy piątek Polki zagrają z Serbkami. Początek spotkania o godz. 18.30.