Reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Gruzją na Mistrzostwach Europy U-17 rozgrywanych w Serbii. Dla Biało-Czerwonych to drugie zwycięstwo na tym turnieju po wcześniejszej wygranej 3:2 nad Holenderkami. Choć do triumfu wystarczyły zaledwie trzy sety, rywalizacja była zacięta do końca.

Mecz lepiej zaczęły Gruzinki od prowadzenia 4:1. Po kilku minutach za sprawą Gabrieli Robińskiej Polki wyszły na prowadzenie 7:6, a następnie powiększyły przewagę (15:11). Rywalki nie odpuszczały, przez co po trafieniu Katslitadze było po 17. Zaciętego seta rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi, w której ostatecznie nasze siatkarki zwyciężyły 29:27.

Druga partia miała bardziej spokojny przebieg. Zespół z Kaukazu zaczął od dwupunktowego prowadzenia, ale po chwili było już 5:2 dla nas. Po bloku w obronie odskoczyliśmy na 12:8. Przy stanie 15:10 asa serwisowego posłała Wiktoria Szewczyk, a następnie Polki zdobyły pięć punktów z rzędu co zadecydowało o losach seta. Skończyło się na 25:15, dzięki czemu w całym meczu było już 2:0.

Trzeciego seta ponownie lepiej zaczęły rywalki (5:2). Po ataku Nataszy Ornoch było po 8. Gruzinki dzielnie walczyły, a remis utrzymywał się długo aż do stanu 18:18. W końcówce Polki po raz pierwszy odskoczyły na dwupunktowe prowadzenie (23:21). Chwilę później przy piłce meczowej dla Biało-Czerwonych jedna z rywalek trafiła w antenkę dając tym samym zwycięstwo naszym siatkarkom.