Reprezentacji Polski do lat 18 po wczorajszej porażce w półfinale Mistrzostw Europy pozostała walka o brąz tego turnieju. Ich rywalkami była reprezentacja Włoch, która w starciu o finał uległa Bułgarii 2:3.
I set

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Taki stan rzeczy zmienił się przy stanie 6:6, od tego momentu Polki zdobyły 3 punkty z rzędu i wypracowały sobie przewagę nad rywalkami. Od tego momentu gra ponownie była bardzo wyrównana i obie drużyny grały punkt za punkt. Biało-czerwone nie pozwalały rywalkom na to, aby rozpoczęły jakąś serię punktową. Włoszki miały duży problem, aby odrobić stratę do Polek. A ta się co chwilę powiększała, biało-czerwone od stanu 15:13 zdobyły 7 z 10 kolejnych punktów i prowadziły już 22:15. Polki nie straciły tej przewagi i pewnie wygrały pierwszą partię 25:18.

II set

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Polek, które szybko na prowadzenie 3:0. Biało-czerwone niestety szybko straciły swoją przewagę, Włoszki najpierw wyrównały (5:5), a po chwili wyszły na 4 punktowe prowadzenie (9:5). Reprezentantki Włoch stale utrzymywały swoją przewagę, a w późniejszej fazie seta ją nawet powiększały. Prowadziły 18:12, a po kilku chwilach już 23:14. Niestety, reprezentantki Polski nie były w stanie odrobić tej straty i przegrały tą partię 17:25.

III set

Trzecia partia od samego początku układała się lepiej dla reprezentacji Włoch. Zawodniczki Italii szybko uzyskały czteropunktową przewagę, którą następnie powiększały. Włoszki prowadziły 13:5, aby następnie podwyższyć swoją przewagę do 10 punktów (16:6). Biało-czerwone nie były w stanie, po raz kolejny, odrobić tych strat i p0 3 setach Polki przegrywały w meczu o brąz 1:2.

IV set

Czwarta partia była niesamowicie wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt, a więc żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej przewagi. Pierwsza punktowa seria w czwartym secie była autorstwa reprezentantek Polski. Biało-czerwone od stanu 11:13 zdobyły 6 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 17:13. Niestety, rywalki szybko odrobiły część strat i doprowadziły do wyniku 17:16 dla Polski. Kluczowym momentem czwartego seta była kolejna punktowa seria Polek. Od stanu 18:19 Polki zdobyły 5 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 23:18. Tej przewagi Polki już nie straciły, wygrały czwartą partię 25:20 i doprowadziły do tie-breaka.

V set

W decydującym secie lepiej poradziła sobie reprezentacja Włoch. Rywalki biało-czerwonych od stanu 7:7 zdobyły 5 punktów z rzędu, co właściwie rozstrzygnęło losy brązowego medalu. Polki próbowały jeszcze odrobić straty, ale udało im się doprowadzić tylko do wyniku 9:12. Kolejne trzy punkty padły łupem Włoszek, dzięki czemu wygrały one tie-breaka 15:9.

Polska – Włochy 2:3 (25:18, 17:25, 16:25, 25:20, 9:15)