Polskie siatkarki odniosły dziś kolejne zwycięstwo na Mistrzostwach Europy do lat 20. Tym razem Biało-Czerwone w czterech setach pokonały reprezentację Ukrainy.

Po wygranych nad Finlandią i Serbią reprezentacja Polski przystąpiła do trzeciego spotkania fazy grupowej, w którym to przeciwnikiem była Ukraina.

W spotkanie nieco lepiej weszły Polki, które szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Po kilku minutach rywalki doprowadziły do wyrównania (6:6). Biało-Czerwone zdołały ponownie odskoczyć na trzy punkty (10:7), ale tylko na chwilę, bowiem później do głosu doszły Ukrainki. Od stanu 13:13 to one utrzymywały prowadzenie aż do końcowej fazy seta. Sama końcówka padła na szczęście łupem naszych siatkarek, które wywalczonej przewagi nie oddały już do końca partii, wygrywając ją 25:23.

Druga odsłona spotkania od początku miała wyrównany przebieg. Polkom znowu udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (10:7), po czym inicjatywę przejęły Ukrainki. Rywalki odskoczyły naszej reprezentacji aż na 5 punktów (19:14). Polki doprowadziły w końcu do wyrównania (21:21) i wydawało się, że mogą jeszcze odwrócić losy tej partii. Siatkarki z Ukrainy zachowały jednak zimną krew i nie pozwoliły Polkom powiększyć prowadzenia w całym spotkaniu. Wygrywając 25:22 doprowadziły do wyrównania w meczu.

Od wyrównanej rywalizacji rozpoczęła się również trzecia partia. Od stanu 5:5 ponownie dominować zaczęły Ukrainki. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już 4 punkty (11:7). Tym razem Polki jednak szybko wróciły do dobrej gry. Od stanu 14:14 to one znowu dominowały. Zbudowana przez nie pięciopunktowa przewaga (21:16) w końcówce zaczęła jednak topnieć i po chwili ponownie mieliśmy remis (22:22). Na szczęście po krótkiej grze na przewagi Biało-Czerwone wygrały 26:24 i i ponownie wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu.

W czwartą partię nieco lepiej weszły polskie siatkarki, prowadząc 2:0. Ukrainki zaczęły popełniać sporo błędów, co pozwalało Biało-Czerwonym sukcesywnie powiększać przewagę (6:2). Polki umiejętnie wykorzystywały potknięcia rywalek, do tego prezentowały dobrą skuteczność w ataku. Dzięki temu spokojnie kontrolowały przebieg rywalizacji i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Ostatecznie wygrały tę odsłonę gry aż dziewięciopunktową różnicą (25:16).

Jutro polskie siatkarki czeka dzień przerwy, natomiast już w piątek Polki powrócą do rywalizacji. Wtedy to o 13:30 zmierzą się z Czeszkami.

Mistrzostwa Europy U20, faza grupowa: Polska – Ukraina 3:1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:16)

Polska: Agata Milewska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Natasza Ornoch, Julia Hewelt, Zuzanna Suska (libero) oraz Pola Bujnarowska, Zuzanna Maciejewicz, Maja Malinowska, Aleksandra Adamczyk, Nadia Siuda, Zofia Pinderska

Trener: Miłosz Majka