Reprezentacja Polski wywalczyła pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Europy Kobiet U-17 w Serbii! Po wczorajszej porażce 2:3 z Włoszkami, dziś Polki również po tie-breaku pokonały Holenderki.

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt (4:4). Po punkcie Nataszy Ornoch Polki przez chwilę prowadziły 7:5, ale rywalki szybko odrobiły straty i było już 8:11. Holenderki utrzymywały prowadzenie i przy stanie 21:17 o czas poprosił trener naszej kadry. Niestety niewiele to dało, bo Pomarańczowe wygrały 25:20 i wyszły na prowadzenie w całym meczu.

Drugą partię lepiej zaczęły rywalki (3:6), jednak po paru minutach było po 11. Po atakach Pinderskiej i podwójnym bloku nasz zespół objął prowadzenie 18:15. Trener Ivo Munter wziął czas, dzięki czemu Holenderki wyrównały. Ostatecznie po grze na przewagi Polki zwyciężyły 26:24 i wyrównały stan spotkania.

Kolejny set była znakomita w wykonaniu Biało-Czerwonych, które po paru minutach prowadziły już 14:1. Szkoleniowiec rywalek dokonał szeregu zmian, ale widać było, że Holenderki nie dadzą rady nawiązać walki (19:4). Skończyło się na 25:10 przez co Polska objęła prowadzenie.

Przeciwniczki powróciły do gry z dwóch pierwszych partii, dzięki czemu znowu mieliśmy wyrównaną rywalizację. Zaczęło się od gry punkt za punkt (10:10), a chwilę później po trafieniach Kicman było 14:11 dla nas. Holenderki zdołały wyrównać za sprawą Grooters, a nastęnie niespodziewanie objęły trzypunktową przewagę (22:19). Tym razem końcówka seta należała do nich i wynik 23:25 oznaczał, że czeka nas tie-break.

Ostatniego seta lepiej zaczęły podopieczne Ivo Muntera od prowadzenia 3:0. Na szczęście Polki szybko odrobiły straty i wywalczyły dwupunktową zaliczkę (7:5). Przy stanie 11:11 obie drużyny były bardzo blisko triumfu, ale ostatecznie to Biało-Czerwone były górą i wygrały po raz pierwszy na tym turnieju.

Już jutro kolejnym rywalem będą Chorwatki. Początek spotkania o godz. 14:30

Polska – Holandia 3:2  (20:25, 26:24, 25:10, 23:25, 15:13)

Polska: Zofia Pinderska, Zuzanna Kicman, Weronika Janusz, Wiktoria Szewczyk, Natasza Ornoch, Maja Koput – Martyna Michalak (libero) oraz Oliwia Ziółkowska (libero), Magdalena Olszowiec, Barabara Grejman, Martyna Bulzacka, Gabriela Robińska. Trener: Krzysztof Janczak.