Siatkarki reprezentacji Polski do lat 22 w półfinałowym spotkaniu Mistrzostw Europy uległy Włoszkom 1:3. To jednak nie koniec emocji, bowiem już jutro Biało-Czerwone powalczą o brązowy medal.

Spotkanie półfinałowe z Włoszkami rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Następnie, od stanu 3:3 inicjatywę przejęły rywalki, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Na szczęście Polki po dłuższej chwili zdołały doprowadzić do wyrównania (11:11). Wyszły też na jednopunktowe prowadzenie, ale niestety nie na długo. Od stanu 16:16 ponownie lekką przewagę punktową utrzymywały aż do końca seta gospodynie, które ostatecznie wygrały pierwszą partię 25:22.

W drugą odsłonę spotkania lepiej weszły przeciwniczki, prowadząc 4:1. Po ataku Karoliny Staniszewskiej chwilę później było już 5:5. Następnie gra toczyła się punkt za punkt do stanu 8:8. Później ponownie na prowadzenie wyszły siatkarki z Włoch, które sukcesywnie powiększały przewagę. Podbudowane korzystnym wynikiem rywalki grały niemalże bezbłędnie.  Momentami ich przewaga wynosiła aż siedem punktów i taką też różnicą zakończył się drugi wygrany przez nie set (25:18).

W trzecią partię z kolei zdecydowanie lepiej weszły nasze siatkarki, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Włoszki z kolei w końcu zaczęły popełniać błędy, co pozwalało Polkom utrzymywać przewagę. U Biało-Czerwonych dobrze funkcjonował zarówno atak, jak i obrona. Rywalki co prawda zdołały nieco odrobić straty, ale wtedy jeszcze lepszą grą popisywały się reprezentantki Polski, które prowadziły już 21:14. Końcówkę zupełnie zdominowały Biało-Czerwone, wygrywając tę partię 25:16.

Czwarty set z kolei przez dłuższy czas był wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Od stanu 7:7 jednak „wiatr w żagle” złapały rywalki, odskakując nam na sześć „oczek” – 16:10. Dobre ataki Polek pozwoliły nieco zniwelować straty. Mimo walki w końcówce, Włoszki okazały się dziś za mocne. Wygrały również tę odsłonę 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Dla Polek to nie koniec mistrzostw, bowiem już jutro czeka je starcie o brązowe medale. Spotkanie przeciwko Turczynkom zaplanowane jest na godzinę 17:30. W finale natomiast Włoszki zmierzą się z Serbkami.

Mistrzostwa Europy U22, półfinał: Włochy – Polska 3:1 (25:22, 25:18, 16:25, 25:22)

Polska: Dominika Pierzchała, Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Natalia Godlewska, Anna Fiedorowicz, Klaudia Łyduch, Natalia Pajdak, Natalia Rejment, Julia Sobalska, Barbara Latos, Jakub Głuszak (trener)