Biało-czerwone w ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzyły się z reprezentacją Finlandii. W 6 poprzednich mecz Polki wygrały 5 spotkań, a poległy tylko w starciu z Bułgarią. Finki z kolei, 5 spotkań przegrały, zwyciężyły tylko z reprezentacją Litwy.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla naszych rywalek. Finki szybko wyszły na 4 punktowe prowadzenie (4:0), następnie 3 punkty z rzędu zdobyły reprezentantki Polski. Niestety, od stanu 4:3 dla Finlandii, to nasze rywalki zdobyły 6 punktów z rzędu. Biało-czerwone nie poddawały się i bardzo szybko zniwelowały stratę do swoich przeciwniczek. Po kilku chwilach Polska przegrywała już tylko 11:12. Biało-czerwonym kilka minut później udało się wyjść po raz pierwszy na prowadzenie (16:15). Następnie gra była bardziej wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom. Polki przy stanie 24:22 miały piłkę setową, niestety nie wykorzystały jej. Chwilę później, Finki wyszły na prowadzenie, a następnie zwyciężyły pierwszą partię 27:25.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla biało-czerwonych. Polki od samego początku prowadziły grę i skrupulatnie powiększały swoją przewagę. W pewnym momencie polskie siatkarki prowadziły już 16:9. Reprezentantki Polski nie roztrwoniły tej przewagi i zwyciężyły drugą partię 25:19, dzięki czemu wyrównały stan rywalizacji.

Trzecia partia rozpoczęła się od dwóch punktowych serii obu reprezentacji. Najpierw 4 punkty z rzędu zdobyły Polki, na co Finki w odpowiedzi zdobyły 5 punktów pod rząd. Następnie gra toczyła się punkt za punkt. Polkom udało się odskoczyć rywalkom na trzy punkty (14:11), niestety Finki szybko wyrównały wynik tego seta (14:14). Następnie to one prowadziły grę, a Polki musiały gonić wynik. Kluczowym momentem tej partii była punktowa seria biało-czerwonych. Polki od stanu 17:19 zdobyły 7 punktów z rzędu i miały 5 piłek setowych. Wykorzystały drugą z nich i zwyciężyły drugą partię 25:20.

Polki lepiej weszły również w partię numer 4. Od samego początku seta uzyskały przewagę, którą utrzymywały przez całą partię. Rywalki nie były w stanie wyrównać stanu rywalizacji, dzięki czemu biało-czerwone zwyciężyły tego seta 25:21.

Polska – Finlandia 3:1 (25:27, 25:19, 25:20, 25:21)

Biało-czerwone zmierzą się w półfinale Mistrzostw Europy do lat 18 z reprezentacją Włoch.