W 5 kolejce Mistrzostw Europy do lat 18 Polacy mierzyli się z reprezentacją Francji. Obie drużyny wygrały do tej pory wszystkie spotkania grupowe i liderowały w grupie 1.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla reprezentacji Francji, która wyszła na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Następnie “Trójkolorowi” podwyższyli prowadzenie do 3 punktów (8:5). Na szczęście, biało-czerwoni szybko odrobili straty (8:8). Kolejna faza seta układała się lepiej dla Polaków, którzy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali, aż do momentu, kiedy Francuzi wyrównali stan rywalizacji na 22:22. Końcówka, niestety należała do Francji, która zwyciężyła pierwszego seta 26:24.

Drugi set był lepszy w wykonaniu biało-czerwonych. Polacy wyszli na prowadzenie, którego przez sporą część seta nie oddali Francuzom. Rywale wyrównali dopiero przy stanie 14:14 i od tego momentu to oni prowadzili grę. Polakom, udało się wyrównać stan rywalizacji na 22:22. Tym razem, ostatnia faza seta należała do Polaków, którzy zdobyli kolejne 3 punkty i wygrali drugiego seta 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła się idealnie dla reprezentacji Francji. Zdobyli oni 4 punkty z rzędu, a następnie skrupulatnie powiększali swoją przewagę. Biało-czerwoni mieli problem, aby zdobyć punkty seriami. Francuzom nie stwarzało to większych problemów. Najpierw zdobyli 3 punkty z rzędu, od stanu 9:6 do 12:6, a kilka chwil później zdobyli 4 punkty od stanu 12:8 do 16:8. Tej straty, Polacy nie byli w stanie już odrobić i przegrali trzecią partię 17:25.

Czwarty set był niemalże identyczny jak trzeci. Francuzi zdominowali początek seta, następnie utrzymywali swoją przewagę i pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie, a zarazem w całym spotkaniu. Polacy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom i odrobić strat punktowych, przez co przegrali 17:25.

Polska – Francja 1:3 (24:26, 25:22, 17:25, 17:25)

Biało-czerwonym zostały jeszcze dwa mecze w fazie grupowej Mistrzostw Europy. W środę (17.07) zmierzą się z Portugalią, a w czwartek (18.07) zagrają z Bułgarią.