Niestety polskie siatkarki po walce uległy w czterech setach swoim przeciwniczkom z Serbii. Przed naszymi siatkarkami jeszcze dwa mecze w fazie grupowej z Estonkami oraz Bułgarkami.
Polska 1-3 (25:18, 21:25, 21:25, 24:26) Serbia

Spotkanie lepiej rozpoczęły Biało-Czerwone, które po skutecznym ataku Mai Koput prowadziły 6:4. Przewaga Polek zarysowywała się coraz wyraźniej. Po asie serwisowym Nataszy Ornoch było już 13:9 dla naszych reprezentantek. W kolejnych akcjach rywalki zaczęły niwelować straty. Po skutecznym bloku Serbek nasze siatkarki prowadziły już zaledwie 1 punktem (14;13). Na szczęście polskie siatkarki powróciły do swojej dobrej gry z wcześniejszych faz seta. Po punktowym bloku Weroniki Janusz Polki prowadziły 17:13. Polki nie dały już wyrwać sobie zwycięstwa wygrywając pierwszą partię 25:18.

Biało-Czerwone świetnie rozpoczęły drugą odsłonę meczu wychodząc na prowadzenie 4:0 po ataku Nataszy Ornoch. Polki zwiększały swoją przewagę nad rywalkami i po skutecznym serwisie Mai Koput było 9:3. Polskie reprezentantki prowadziły już 15:9 i pewnie zmierzały po zwycięstwo w drugiej partii. Niestety nasze reprezentantki miały duży przestój i Serbki dzięki temu zdobyły 6 punktów z rzędu doprowadzając do stanu 17:19. Polki kompletnie się rozsypały przegrywając drugiego seta 21:25.

W trzecią odsłonę meczu lepiej weszły Serbki, które po skutecznym ataku prowadziły 6:3. Przeciwniczki powiększały swoje prowadzenie nad naszymi reprezentantkami. Po kilku wygranych piłkach było już 15:11 dla serbskich siatkarek. Polki wróciły do dobrej gry z pierwszego seta doprowadzając do remisu po 16. Przez kilka kolejnych akcji oglądaliśmy grę punkt za punkt. W decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowały Serbki wygrywając trzeciego seta 25:21.

Czwartą odsłonę meczu od pięciopunktowego prowadzenia rozpoczęły serbskie (6:1) siatkarki. W kolejnych akcjach zawodniczki z Bałkanów powiększały swoja przewagę nad naszymi zawodniczkami. Na tablicy wyników widniał rezultat 15:6 i wszystko wskazywało, że to spotkanie zakończy się w czterech setach. Polki zaliczyły jeszcze zryw doprowadzając ze stanu 10:17 do 16:17 wracając do gry. W kolejnych piłkach oglądaliśmy zaciętą grę z obu stron siatki. Mieliśmy remis 24:24, zatem o zwycięstwie w czwartej partii musiała zadecydować gra na przewagi. Niestety Serbki w dwóch kolejnych akcjach były skuteczniejsze wygrywając 26;24 oraz cały mecz 3-1.

Nasze siatkarki czekają jeszcze dwa starcia w fazie grupowej z Estonkami (18.07, 14:30) i Bułgarkami (19.07, 12:00).

Skład Polek: Natasza Ornoch (17), Wiktoria Szewczyk (4), Weronika Janusz (7), Gabriela Robińska (5), Hanna Redzimińska (7), Maja Koput (6), Oliwia Ziółkowska (L), Zofia Pinderska (10), Magdalena Olszowiec (6), Zuzanna Kicman (3), Anna Dorywalska (1), Martyna Bulzacka (1) Trener: Krzysztof Janczak.