Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet do lat 18 ze zwycięstwem na początek mistrzostw Europy! Biało-Czerwone pokonały 3:0 rówieśnieczki z Węgier i udanie zaczęły turniej rozgrywany w Rumunii i Grecji.

Przed zawodami podopieczne Marcina Orlika przebywały na zgrupowaniu w Dubrowniku, gdzie trzykrotnie zmierzyły się z Chorwatkami ( dwukrotna wygrana 3:1 i porażka 2:3). Stamtąd drużyna udała się bezpośrednio na europejski czempionat do Grecji. Reprezentancja naszego kraju trafiła do grupy II rozgrywanej w Heraklionie. Poza dzisiejszym meczem z Węgierkami, zmierzą się jeszcze z gospodyniami, Turcją, Bułgarią, Niemcami, Węgrami, Finlandią i Litwą.

Pierwszym przeciwnikiem na turnieju była reprezentacja Węgier. Mecz zaczął się dosyć wyrównanie, a po kilkunastu minutach gry to rywalki miały minimalne prowadzenie 14:13. Jak się okazało był to kluczowy moment tego seta, bo Polki wtedy zdobyły cztery punkty z rzędu (17:14). Dalej przewaga Biało-Czerwonych rosła, a rywalki nie były w stanie odpowiedzieć (22:16). Pierwszy set skończył się wygraną Polek z aż ośmiopunktową różnicą. (25:17)

Na początku drugiej partii przy stanie 1:1 nasze siatkarki objęły prowadzenie, którego już nie oddały do końca seta. Tym razem set od początku dosyć jednostronny, a przewaga Polek rosła (11:6). Po siedemnastym punkcie dla Polski wynosiła aż sześć, choć Madziarki chwilę później nieco zmniejszyły straty (18:15). Niewiele to jednak zmieniło bo Polska wciąż miała bezpieczne prowadzenie. Przy stanie 22:19 trzypunktowa seria zamknęła drugą partię i podwyższając prowadzenie w całym meczu na 2:0.

Kolejny set zaczął się lepiej dla Polek (8:5), ale rywalki wyrównały (11:11). Gdy było po 12, Biało-Czerwone zdobyły, aż siedem punktów z rzędu! (19:12). Wydawało się, że losy seta są już rozstrzygnięte, ale Węgierki nie poddawały się. W końcówce zbliżyły się na zaledwie punkt (22:21), ale na szczęście Polki utrzymały prowadzenie. Podobnie jak w poprzednim secie trzy punkty z rzędu zamknęły seta i przypieczętowały zwycięstwo podopiecznych trenera Orlika.

Polska – Węgry 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

Składy:
Polska: Kaczmarzyk (7), Ornoch (10), Pinderska (16), Wójcik (9), Siuda (3), Koput (3), Gucwa (libero) oraz Wika (1), Szewczyk i Robińska
Węgry: Csereklye (8), Pampuch (8), Teleki (1), Fekete (1), Gajdacs (3), Nemeth (14), Pusztai (libero) oraz Zsombok A. (3), Szabados, Zsombok E. i Klein (2)