Siatkówka: Wyłoniono trójkę półfinalistów Pucharu Polski siatkarek!

Kibice pasjonujący się polską ligową siatkówką w żeńskim wykonaniu mieli dziś w czym wybierać. W ramach Pucharu Polski rozegrano aż cztery spotkania i wyłoniono trzech półfinalistów rozgrywek. W czołowej czwórce znalazły się zespoły: Netland MKS Kalisz, BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz KS DevelopRes Rzeszów. Z kolei do ćwierćfinału po derbowym spotkaniu awansowały zawodniczki PGE Budowlanych Łódź.
BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała kontra Netland MKS Kalisz o awans do finału!
Sobotnie spotkania pozwoliły na wyłonienie trójki półfinalistów Pucharu Polski Siatkarek. W pierwszym półfinale przeciwko sobie zagrają BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz Netland MKS Kalisz. Bielszczanki pokonały 3:1 Uni Opole, natomiast Kaliszanki nie oddały zawodniczkom z KSG Warszawa nawet partii.
Bielszczanki lepsze niż Opolanki!
Drużyna BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w spotkaniu przeciwko UNI Opole nie była faworytem, bowiem znajdowała się na 5. lokacie w Tauron Lidze, wobec 3. miejsca rywalek. Jednak z końcowego zwycięstwa mógł cieszyć się niżej notowany zespół. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zaczęły z wysokiego C i od stanu 2:3 zdobyły aż 7(!) oczek z rzędu, co pozwoliło im na objęcie wyraźnego prowadzenia w pierwszej partii. Do końca premierowej odsłony utrzymywały dystans by zwyciężyć 25:19 i otworzyć wynik spotkania.
Nieco inny przebieg miał drugi set. Tu jako pierwsze na prowadzeniu znalazły się Bielszczanki (3:0). Jednak przeciwniczki z Opola szybko wyrównały (4:4), by po chwili odskoczyć na dwa oczka (6:4). I choć obie ekipy jeszcze kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, to drużyna prowadzona przez Bartłomieja Dąbrowskiego wrzuciły wyższy bieg w kluczowym momencie seta. Od stanu 12:15 zaliczyły 9 punktowych akcji z rzędu, co sprawiło, że zdominowały tę partię. Tym samym, wygrywając 25:20 doprowadziły do remisu 1:1 w całym meczu. Był to jednak jedyny zapisany zysk na ich koncie.
W trzeciej odsłonie BKS Bostik ZGO rządził i dzielił na parkiecie, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 13 oczek i chwilę później prowadził już 2:1. Czwarta partia była zacięta, a o jej rozstrzygnięciu decydowały detale. Ostatecznie, lepsze 25:23 ponownie okazały się siatkarki ze Śląska, dzięki czemu wygrały całe spotkanie 3:1 i awansowały do półfinału Pucharu Polski.
Kaliszanki w walce o finał!
W drugim z dzisiejszych ćwierćfinałów doszło do starcia liderek i wiceliderek 1 ligi siatkarek. I choć w tabeli oba zespoły dzieli zaledwie punkt starcie pomiędzy Netland MKS Kalisz, a KSG Warszawa okazało się jednostronne. W każdym z trzech setów to Kaliszanki błyskawicznie wychodziły na prowadzenie (4:0, 6:1, 3:0), by mimo ambitnej postawy rywalek wykorzystywać zbudowaną przewagę w końcówce. Tym samym to liderki zaplecza Tauron Ligi zwyciężyły 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) i awansowały do półfinału Pucharu Polski. W nim 7.02 zagrają przeciwko zawodniczkom z Bielska-Białej.
DevelopRes trzecim półfinalistą!
Ostatniego poznanego dziś półfinalistę wyłoniło spotkanie pomiędzy KS DevelopRes Rzeszów, a Sokół&Hagric Mogilno. Na papierze wydawało się, że będzie to starcie Dawida z Goliatem. Na parkiecie mierzyły się aktualne liderki Tauron Ligi i zawodniczki zajmujące przedostatnią pozycję w tabeli. Jednak na parkiecie nie zabrakło emocji, a obie ekipy przez trzy sety toczyły wyrównany bój. Pierwsza partia miała dość nieoczekiwany przebieg. Co prawda, rzeszowskie Rysice rozpoczęły od mocnego uderzenia (3:1), jednak później dały się zaskoczyć niżej notowanym rywalkom. Podopieczne Mateusza Grabdy nie tylko odrobiły straty (4:4), lecz zdołały wyjść na prowadzenie (6:4). Co więcej, systematycznie je powiększały, dzięki czemu zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:20 i to one otworzyły stan pojedynku.
W drugiej partii ponownie jako pierwsze na czoło wyszły siatkarki DevelopResu (6:3). Tym razem utrzymały równą grę na wysokim poziomie do samego końca i nie pozwoliły dojść rywalkom do głosu. Choć zawodniczki Sokoła zbliżyły się na jedno oczko (14:15), to chwilę później straciły kilka punktów z rzędu (14:20), co przesądziło o końcowym wyniku tego seta. Lepsze 25:20 okazały się Rzeszowianki, które doprowadziły do wyrównania 1:1.
Trzecia partia to prawdziwy thriller zakończony grą na przewagi. Mimo początkowego prowadzenia faworytek (5:0), rywalki z Mogilna nie zamierzały spuszczać głów. Mozolnie odrabiały straty, by doprowadzić do remisu przy stanie 22:22. Taki scenariusz oznaczał niezwykle zaciętą końcówkę. Wojnę nerwów lepiej zniosły zawodniczki z Rzeszowa, które wygrały 27:25 i po raz pierwszy znalazły się na prowadzeniu (2:1) w całym spotkaniu.
Rzeszowskie Rysice robiły wszystko by zamknąć spotkanie w czterech setach i w kolejnej odsłonie ponownie już na początku wypracowały zaliczkę kilku oczek (7:1). Tym razem niżej notowane zawodniczki z Sokół&Hagric Mogilno nie zdołały się przeciwstawić i uległy 10:25. Tym samym KS DevelopRes Rzeszów po zwycięstwie 3:1 dołączył do grona półfinalistek Pucharu Polski siatkarek.
Derby Łodzi na miarę półfinału dla Budowlanych!
Oprócz ćwierćfinałów rozegrano dziś również zaległe spotkanie 1/8 finału. W nim naprzeciwko siebie stanęły dwie łódzkie drużyny. W derbowym starciu pomiędzy PGE Budowlanymi Łódź, a ŁKS-em Commercecon Łódź lepsze po tie-breaku okazały się zawodniczki Budowlanych i to one zagrają o awans do najlepszej czwórki. Na przeciwnika będą musiały jednak trochę poczekać, bowiem wyłoni go zaplanowane na 14.01 starcie pomiędzy SMS PZPS Szczyrk I, a LOTTO Chemikiem Police.