Siatkówka: Znamy kadrę na drugi turniej Ligi Narodów kobiet!

Stefano Lavarini/materiały własne

Stefano Lavarini ogłosił 14-osobową reprezentację na drugi turniej tegorocznej Ligi Narodów w Belgradzie. 

Rywalizacja w Belgradzie rozpocznie się już w środę (18 czerwca). Wtedy to o 16:30 nasze siatkarki zmierzą się z Holenderkami, które po pierwszym turnieju zamykają czołową ósemkę klasyfikacji z dorobkiem 7 punktów. Polki z kolei po pierwszych czterech spotkaniach zajmują 4. lokatę z 10 punktami na koncie.

Oprócz Holenderek rywalkami Biało-Czerwonych podczas drugiego turnieju Ligi Narodów będą Amerykanki (19.06), Niemki (20.06) oraz Serbki (22.06).

Względem turnieju w Pekinie Stefano Lavarini dokonał trzech zmian. W Belgradzie będziemy mogli oglądać Julitę Piasecką, Weronikę Centkę-Tietianiec i Magdalenę Jurczyk. Zabraknie z kolei Dominiki Pierzchały, Soni Stefanik oraz Olivii Różański.

Reprezentacja Polski na drugi turniej Ligi Narodów:

  • Aleksandra Gryka
  • Magdalena Stysiak
  • Agnieszka Korneluk
  • Julita Piasecka
  • Martyna Łukasik
  • Aleksandra Szczygłowska
  • Martyna Czyrniańska
  • Malwina Smarzek
  • Justyna Łysiak
  • Weronika Centka-Tietianiec
  • Alicja Grabka
  • Paulina Damaske
  • Katarzyna Wenerska
  • Magdalena Jurczyk

O autorze: Ida Grzelak

Na sporcie znam się równie dobrze jak na hazardzie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: