Polskie siatkarki do lat 20 rozpoczęły rywalizację na Mistrzostwach Europy w Dublinie. W pierwszym spotkaniu Polki pokonały Finki 3:1.

W mecz zdecydowanie lepiej weszły Polki, które szybko objęły prowadzenie 4:0. Następnie nasze siatkarki tylko powiększały przewagę. Po chwili wynosiła ona już 7 punktów (9:2). Biało-Czerwone zupełnie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i nie pozwalały dojść do głosu rywalkom. Ostatecznie rozgromiły przeciwniczki, wygrywając pierwszą partię aż 25:11.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, jednak gra punkt za punkt toczyła się jedynie do stanu 4:4. Następnie przewagę ponownie zaczęły zyskiwać polskie siatkarki (10:6). Rywalki zdołały doprowadzić do wyrównania (10:10), ale na więcej nie było ich już stać w tej odsłonie gry. Od tego momentu aż do końca partii prowadzenie utrzymywały już Polki, które ostatecznie wygrały 25:19 i od wygrania spotkania dzielił ich zaledwie jeden zwycięski set.

W trzeciej partii jednak już od początku lepiej prezentowały się Finki (3:0). Rywalki grały z większą swobodą, natomiast Polki wydawały się zdekoncentrowane. To przełożyło się na spokojne prowadzenie siatkarek z Finlandii (14:10), które w drugiej części seta jeszcze powiększyły przewagę i zwyciężyły w tej partii 25:17.

Czwartą odsłonę meczu również lepiej rozpoczęły Finki, podobnie jak w poprzedniej partii prowadząc 3:0. Od stanu 11:11 na szczęście do dobrej gry wróciły Biało-Czerwone, które ponownie zaczęły dominować nad rywalkami i stopniowo powiększały przewagę nad nimi (17:12). Sama końcówka również należała do Polek, które wygrywając 25:20 zwyciężyły w całym spotkaniu 3:1.

Biało-Czerwone w fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Portugalkami, Włoszkami, Serbkami, Ukrainkami, Czeszkami oraz Irlandkami. Kolejne spotkanie już jutro o 16:00. Wtedy to po drugiej stronie siatki staną Serbki.

Mistrzostwa Europy U20, faza grupowa: Polska – Finlandia 3:1 (25:11, 25:19, 17:25, 25:20)

Polska: Agata Milewska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Natasza Ornoch, Julia Hewelt, Zuzanna Suska (libero) oraz Maja Malinowska, Aleksandra Adamczyk, Nadia Siuda, Zofia Pinderska

Trener: Miłosz Majka