Skoki narciarskie: Polska wygrywa próbę przedolimpijska w Predazzo!

Kamil Stoch
Kamil Stoch i Dawid Kubacki wygrali konkurs duetów który był próbą przedolimpijską w Predazzo! Polacy okazali się bezapelacyjnie najlepsi i wygrali z ponad dwudziestopunktową przewagą nad drugimi Japończykami!

Konkurs duetów w Predazzo:

  1. Polska 786,6
  2. Japonia 765,7
  3. Słowenia 764,7
  4. Austria 751,1
  5. Niemcy 713,2
  6. Włochy 699,9
  7. Estonia 691,9
  8. Szwajcaria 691,8

Konkurs duetów w Predazzo był próbą generalną przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Mediolanie gdzie po raz pierwszy w historii będzie właśnie rozgrywany konkurs drużynowy par.

Podczas pierwszej serii Kamil Stoch skoczył 134,5 metra i objął prowadzenie w konkursie. Dawid Kubacki natomiast skoczył 127,5 metra po pierwszej serii prowadzili Polacy przed Japonią i Słowenią. W drugiej serii sędziowie zdecydowanie podnieśli belkę do góry, ale Kamil Stoch dalej skakał tak samo ponownie skacząc 134 metry. Dawid Kubacki natomiast poprawił się skacząc 129,5 metra. Po dwóch seriach Polacy dalej byli na prowadzeniu z pięciopunktową przewagą nad Japonią.
Podczas decydującej serii duetów petardę odpalił Kamil Stoch skacząc 135,5 metra powiększając naszą przewagę do blisko dwudziestu punktów. Dawid Kubacki w serii finałowej również popisał się znakomitym skokiem skacząc 137,5 metra i dając nam wygraną z przewagą blisko dwudziestu jeden punktów nad Azjatami. Dzisiejsze podium w Predazzo uzupełnili Słoweńcy.

O autorze: Olaf Kubin

Pasjonat golfa i kolarstwa. Niepoprawny optymista wierzący, że nadejdą znowu czasy wielkiej reprezentacji w piłce ręcznej.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: