Drugi dzień w Courchevel za nami. Reprezentanci Polski po raz kolejny rywalizowali we Francji i poradzili sobie dość dobrze, ale też bez większej rewelacji. Najlepszy z Polaków — Dawid Kubacki – zajął siódme miejsce. Zawody wygrał Austriak Stefan Kraft.

Dziś w kwalifikacjach, podobnie jak wczoraj, brało udział pięciu Biało-Czerwonych. Polacy w składzie Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny oraz Kacper Juroszek generalnie zaprezentowali się dobrze. Najwyżej sklasyfikowany z Biało-Czerwonych był Dawid Kubacki (6 miejsce), a najsłabiej poszło Pawłowi Wąskowi (31 miejsce). Najlepszą notę uzyskał za to Austriak Stefan Kraft. Więcej o kwalifikacjach możecie przeczytać w tekście poniżej.

Dobra pierwsza runda

Pierwsza seria potoczyła się dla Biało-Czerwonych stosunkowo dobrze. Warto zaznaczyć, że cała piątka bez problemu dostała się do drugiej części zawodów. Jako pierwszy swój skok oddał Paweł Wąsek. Paweł uzyskał 116,5 metra, co dało mu 22 pozycję. Kilka chwil później mieliśmy większe zagęszczenie polskich zawodników na belce startowej. Kolejno po sobie wystartował Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Pierwszy z nich zajął 13 miejsce, a drugi po pierwszej rundzie plasował się na świetnej piątej lokacie.

Po Wolnym i Zniszczole nie musieliśmy jednak długo czekać na następnych naszych zawodników. Jako 38 swój skok oddawał Juroszek, za to 39 na liście startowej był Kubacki. Kacper wypadł dość słabo na tle pozostałych Polaków i po pierwszej próbie zajmował był 20. Dawid dla równowagi zaliczył bardzo dobry skok i ukończył rywalizację tylko za pięcioma rywalami w tym za Aleksandrem Zniszczołem.

Delikatny regres

W drugiej serii liczyliśmy na walkę o podium dwóch naszych zawodników. Najbliżej dokonania tej sztuki był Olek Zniszczoł oraz Dawid Kubacki. Niestety Polacy nie oddali wystarczająco dobrych skoków, aby tak się stało. Ostatecznie Zniszczoł zakończył zawody na 8. Jedno miejsce wyżej uplasował się Kubacki. Pozostali kadrowicze ukończyli konkurs poza pierwszą dziesiątką. Jakub Wolny spadł o cztery pozycje i był 17, Kacper Juroszek uplasował się na 20 lokacie, a Paweł Wąsek na 24. Po raz kolejny bezkonkurencyjny był Stefan Kraft, który drugi dzień z rzędu triumfował nad rywalami ze znaczną przewagą.

Właśnie zakończyliśmy rywalizację w Courchevel. Dotychczas Polacy radzili sobie tu jednak przeciętnie. Miejmy nadzieję, że nadchodzące konkursy będą zdecydowanie lepsze w wykonaniu Biało-Czerwonych. Kolejne zawody jednak dopiero 21 września w rumuńskim Rašnov.