Za nami weekend z zawodami z cyklu FIS Cup w Szczyrku. Świetnie zaprezentował się w nich Szymon Byrski, który stanął na podium i powiększył kwotę startową na Letni Puchar Kontynentalny.

W stawce 63 skoczków rywalizowało aż 20 Biało-Czerwonych. Zawodnicy skakali na obiekcie Skalite (HS104) w Szczyrku.

Świetnie podczas sobotniego konkursu spisał się 16-letni Szymon Byrski, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium w zawodach tej rangi! Polak po pierwszej serii i skoku na 95. metr był piąty ze stratą 2,6 punktu do trzeciego miejsca. W drugiej swojej próbie Szymon uzyskał odległość 101,5 metra, co pozwoliło mu przesunąć się w klasyfikacji na drugą lokatę! Zwyciężył Austriak Niklas Bachlinger (96,5 m, 102 m), a podium uzupełnił Emanuel Schmid (94,5 m, 100 m). Punkty wywalczyło jedenastu naszych skoczków.

Dziś z kolei rozegrany został drugi konkurs indywidualny. Triumfował w nim Raffael Zimmermann z Austrii (100,5 m, 106,5 m), który po pierwszej serii był na odległej, 12. lokacie. Drugie miejsce zajął jego rodak – David Haagen (99,5 m, 99,5 m), a trzeci był kolejny z Austriaków – Niklas Bachlinger (101,5 m, 100,5 m). Najlepszym z Polaków ponownie okazał się Szymon Byrski, który po skokach na odległość 102 i 97 metrów został sklasyfikowany na 12. pozycji. Tym razem punktowało ośmiu Biało-Czerwonych.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Julijan Smid (340 pkt.). Szymon Byrski z dorobkiem 158 punktów plasuje się na 8. lokacie.

Dzięki dobrym występom Byrskiego w Szczyrku mamy zapewnione dodatkowe miejsce startowe na konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Trondheim, Stams i Klinghental.