Dziś rozgrywał się mecz rewanżowy 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Śląska Wrocław z St. Gallen. Pierwszy mecz zwyciężyła drużyna ze Szwajcarii 0:2. Po szalonym meczu Śląsk Wrocław zwyciężył 3:2, jednak w dwumeczu to St. Gallen prowadził 4:3 i tym samym awansował dalej.

Pierwsza połowa zaczęła się rewelacyjnie dla gospodarzy, już w 9. minucie do bramki rywali trafił Musiolik. Niestety sędzia dopatrzył się spalonego Petkova. Chwilę później, goście cieszyli się z gola — Bastian Toma nie dał szans Leszczyńskiemu, St. Gallen miał już trzybramkową przewagę w dwumeczu. Końcówka pierwszej połowy to totalna dominacja Śląska Wrocław, najpierw w 41. minucie Ati-Zigi golkiper rywali został pokonany przez Petra Schwarza. W 43. minucie Piotr Samiec-Talar popisał się piękną bramką w okienko, a Śląsk prowadził już 2:1. Chwilę później w doliczonym czasie gry Schwarz dośrodkował do Petkova, który pięknie zamknął akcję — gospodarze prowadzili 3-1 oraz dogonili rywali w dwumeczu (3:3).

W drugiej połowie emocje przygasły, drużyny ewidentnie nie chciały ryzykować i popełnić błędu na wagę awansu. W 72. minucie Stevanovic sfaulował Petkova. Sędzia po analizie VAR ocenił, iż zawodnik Śląska symulował i dostał żółtą kartkę, niestety była to jego druga w tym spotkaniu — piłkarz musiał opuścić boisko.

Rollercoaster w doliczonym czasie gry, w 98. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gości — Leszczyński obronił, jednak wyszedł za linię bramkową i była powtórka. Za drugim razem Gubbels trafił na 3:2, co skutkowało przewagą St. Gallen w dwumeczu i bezpośredni awans. W trakcie całej sytuacji, w której został podyktowany rzut karny czerwoną kartkę dostał Leiva, a pod koniec doliczonego czasu boisko przez drugą żółtą kartkę opuścić musiał Ortiza tym samym Śląsk grał w 8… Koniec końców gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak w dwumeczu to St. Gallen zwyciężył 3:4 i to zespół ze Szwajcarii mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Śląsk Wrocław 3:2 St. Gallen — Dwumecz 3:4

Bramki: Petr Schwarz 41, Piotr Samiec-Talar 43, Alex Petkov 45+3 – Bastien Toma 21, Willem Geubbels 90+18 (k)

Wyjściowe składy:

Śląsk Wrocław: Leszczyński, Petkov, Samiec-Talar, Nahuel, Musiolik, Pokorny, Schwarz, Żukowski, Matsenko, Cebula. Petrov.

St. Gallen: Ati Zigi – Stanić, Diaby, Ambrosius, Okoroji – Quintillà – Görtler, Witzig – Toma – Geubbels, Akolo.