Za nami tegoroczny Rajd Baja Aragon – stanowiący etap przygotowań do Rajdu Dakar 2025. Fantastycznie spisał się Eryk Goczał, który wraz z Oriolem Meną zwyciężył w klasie Challenger!

Dominacja Goczała i Meny

Eryk Goczał i Oriol Mena już podczas prologu sygnalizowali wysoką formę. Zawodnicy zespołu Energylandia Rally Team uzyskali drugi czas na niespełna 6-kilometrowym odcinku i wypracowali sobie świetną pozycję do dalszej walki. W sobotę polsko-hiszpański duet pojechał fantastycznie, zwłaszcza na drugim odcinku specjalnym. Mocny atak i równe tempo sprawiły, że przed ostatnim etapem Eryk i Oriol znajdowali się na czele stawki w klasie Challenger. W niedzielę potwierdzili swoją dominację i wygrali trzeci, ostatni odcinek specjalny, a co za tym idzie również klasyfikację generalną w swojej klasie. Warto dodać, że przewaga nad drugim zespołem wyniosła prawie kwadrans. W ogólnym zestawieniu samochodów Goczał i Mena zajęli świetne 4 miejsce. Dodatkowo uplasowali się na najniższym stopniu podium w rywalizacji wszystkich samochodów zgłoszonych do Pucharu Świata.

W klasie Challenger na 10. miejscu zostali sklasyfikowani Michał Goczał i Francois Cazalet. Marek Goczał i Maciej Marton w sobotę nie ukończyli etapu ze względu na problemy techniczne. Mimo to nie poddali się i w niedzielę dotarli do mety.