Cudownie rozpoczęła się w Belgradzie kolejna edycja Mistrzostw Europy juniorów w pływaniu dla naszej reprezentacji. Podczas drugiego polskiego finału na tych mistrzostwach mogliśmy już mieć spore powody do dumy i wzruszeń.

Karolina Piechowicz, która jest polską bohaterką dzisiejszego dnia, zdobyła srebrny medal w konkurencji 50m stylem klasycznym. Dodatkowo nasza żabkarka ustanowiła nowy rekord Polski U18. Złoty medal zdobyła niezwykle uzdolniona Estonka Eneli Jefimova, podium uzupełniła Szwedka Olivia Klint Ipsa.

Dla Karoliny Piechowicz, która jest liderką naszej reprezentacji, to trzeci medal MEJ. Wcześniej zdobywała brązowe medale w Rzymie i Otopeni. Przypomnijmy również, że Karolina Piechowicz jest również aktualną mistrzynią świata juniorek na dystansie 50m stylem klasycznym. Wierzymy, że to nie ostatnie słowo naszej pływaczki na tych mistrzostwach!

Podczas dzisiejszej sesji popołudniowej w finałach wystąpiło również dwóch innych polskich pływaków. 6 miejsce w finale 200m stylem dowolnym zajął Adam Zdybel. W finale 200m stylem motylkowym wystąpił Bartosz Michta, nasz delfinista zajął 8 miejsce.